تعیین تکلیف قیمت لبنیات تا سه روز آینده/ احتمال کاهش قیمت برخی محصولات لبنی

آغاز طرح نظارت بر مواد غذایی و نوشیدنی پرمصرف از فردا

مدیرکل اداره استاندارد تهران از نظارت بازرسان بر مواد غذایی پرمصرف در ماه رمضان خبر داد و گفت: مواد غذایی و نوشیدنی غیراستاندارد از بازار جمع‌آوری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محمودرضا طاهری اظهار کرد: این طرح با هدف بازرسی از وسایل توزین و سنجش در مراکز توزیع و نیز نظارت بر مواد غذایی پرمصرف در این ماه، جهت احقاق حقوق مصرف‌کنندگان، هرساله هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در سطح استان آغاز می‌شود.

وی افزود: مواد غذایی پرمصرف شامل انواع خرما (مضافتی بسته‌بندی شده، کبکاب بسته‌بندی شده، پیارم بسته‌بندی شده)، لبنیات (شیر، پنیر و کشک)، روغن(سرخ کردنی و خوراکی مصرف خانوار)، زعفران و شکر، در واحدهای تولیدی و عرضه بازرسی و کنترل می‌شوند.

مدیرکل استاندارد تهران در خصوص بازرسی از وسایل توزین و سنجش نیز، توضیح داد: روی این وسایل پس از هر دوره بازرسی برچسب تاییدیه استاندارد که قابل مشاهده برای خریداران است، نصب می‌شود.

هرساله همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان ادارات کل استاندارد در سراسر کشور جهت احقاق حقوق مصرف‌کنندگان توسط بازرسان این سازمان در سطح استانی نظارت‌های مربوطه را در دستور کار قرار می‌دهند تا در صورت وجود مواد غذایی غیراستاندارد، دستور جمع آوری این مواد را صادر کنند.

منبع: ایسنا

کد خبر : 17275 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۱۸:۲۳

بیشتر بخوانید

نظر شما