خرید برگ سبز چای

نامه استاندار گیلان به معاون اول رییس جمهور برای تغییر قیمت خرید تضمینی چای/قیمت امسال نامطلوب است

مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان گفت: استاندار گیلان در نامه‌ای رسمی به معاون اول رئیس جمهور خواستار تجدیدنظر قیمت تضمینی برگ سبز چای به میزان نرخ تورم رسمی کشور شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مرتضی عاطفی اظهار داشت: استاندار گیلان در نامه‌ای رسمی‌به معاون اول رئیس جمهور خواستار تجدید نظر قیمت تضمینی برگ سبز چای به میزان نرخ تورم رسمی‌کشور شد.

مدیرکل روابط عمومی‌استانداری گیلان با اشاره به اینکه در این نامه چای به‌عنوان یکی از مهمترین محصولات کشاورزی استان گیلان خوانده شده است افزود: توجه و حمایت از صنعت چای در استان گیلان موجب رونق این صنعت در کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه استاندار گیلان در نامه مذکور تولید برگ سبز چای را تنها منبع درآمد ۶۰ هزار خانوار چایکار شمال کشور عنوان کرده است گفت: استاندار گیلان فعالیت ۱۸۰ کارخانه چای در استان گیلان را رکن مهمی‌در ایجاد اشتغال پایدار بیان کرده است.

عاطفی با تاکید بر اینکه صنعت چای در گیلان نمونه بارزی از یک زنجیره ارزش میان بخش صنعت و کشاورزی است خاطرنشان کرد: نماینده عالی دولت در استان گیلان در این نامه اعلام قیمت تضمینی خرید برگ سبز چای امسال را نامطلوب دانسته است.

مدیرکل روابط عمومی‌استانداری گیلان ابراز داشت: استاندار گیلان در این نامه اعلام کرده است که قیمت تضمینی اعلام شده برای برگ سبز چای امسال به‌دلیل افزایش قیمت سایر نهاده‌ها موجب نگرانی فعالان صنعت چای در گیلان شده است.

عاطفی با بیان اینکه استاندار گیلان در این نامه بیان کرده است که سیاست‌های حمایتی دولت در سال‌های گذشته موجب بازگشت باغات تخریب شده چای به چرخه تولید شده است افزود: توسعه صنعت چای در گیلان همواره نیازمند توجه است.

وی با تاکید بر اینکه استاندار گیلان در این نامه همچنین خواستار افزایش توجه و حمایت دولت از صنعت چای شده است گفت: از دیدگاه استاندار گیلان عدم توجیه اقتصادی تولید چای علاوه بر رکود در کشت این محصول، موجب تغییر کاربری در این اراضی می‌شود.

به گزارش تسنیم، امسال نرخ خرید تضمینی هر کیلو برگ سبز “چای درجه یک” از چایکاران گیلان و مازندران ۲ هزار و ۷۲۹ ریال و “چای درجه ۲” هزار و ۵۲۸ ریال تعیین شده که افزایش آن به صورت میانگین  نسبت به سال گذشته کمتر از ۴ درصد است.

کد خبر : 17266 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۱۶:۵۷

بیشتر بخوانید

نظر شما