روند افزایشی قیمت مواد اولیه ادامه دارد/ احتمال افزایش قیمت مواد اولیه بطری در فروردین و اردیبهشت 98
دبیر انجمن تولیدکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی ایران هشدار داد

خطر تعطیلی واحدهای تولیدی نوشیدنی در ایران به دلیل گرانی و کاهش بطری

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی ایران از تعطیلی احتمالی تمامی واحدهای تولیدی صنایع نوشیدنی و آشامیدنی به دلیل گرانی و کاهش عرضه مواد اولیه بطری در کشور خبرداد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پیمان فروهر در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: متاسفانه طی ماه‌های اخیر همزمان با افزایش نرخ ارز در کشور شرایطی در تامین مواد اولیه تولید بطری در صنایع نوشیدنی و آشامیدنی حاکم شده که موجب تعطیلی برخی از کارخانجات شده است.
وی همچنین اظهارداشت: بدون شک در صورت تداوم این روند شاهد تعطیلی همه واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ در صنایعی همچون لبنی، روغن، بسته بندی آب، ماء الشعیر، نوشابه، آب میوه، شوینده‌ها و موارد مشابه دیگر در کشور خواهیم بود.
دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران گفت: متاسفانه مقدار عرضه مواد اولیه بطری طی هفته‌های اخیر در مقایسه با تقاضای بازار از مقادیر بسیار کمی‌برخوردار بوده به نحوی که هم اکنون تهیه مواد اولیه مد نظر در بازار آزاد نیز برای تولید کنندگان با قیمت‌های سرسام آور میسر نیست.
وی در ادامه افزود: صادرات پریفرم (شکل اولیه بطری) و مواد اولیه به کشورهای همسایه و همچنین حضور گروه‌های متخلف و کاذب در قالب دارندگان جوازهای غیر واقعی به عنوان خریدار مواد در بورس کالا از جمله دلائل مهم در بروز این بحران است.
فروهر بیان داشت: با توجه به بحران شدید حاکم بر واحدهای تولیدی در کشور و همینطور توقف و تعطیلی تعدادی از واحدهای تولیدی ضرورت دارد مسئولان نسبت به ممنوعیت صادرات انواع پریفرم و مواد اولیه تولید بطری از کشور و همچنین ردیابی و شناسایی شرکت‌های غیر مجاز خریدار در بورس از تعطیلی صنایع مزبور به دلیل عدم دسترسی به مواد اولیه پیشگیری کنند.
وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد یادآورشد: سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده است می‌طلبد دولتمردان از تولیدات داخلی و ایرانی حمایت جدی و واقعی داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین جمعی از تشکلهای صنایع غذایی و آشامیدنی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کردند گرانی و کاهش عرضه مواد اولیه بطری وضعیت تولیدکنندگان صنایع غذایی و آشامیدنی را بحرانی کرده است.
کد خبر : 17247 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۶

بیشتر بخوانید

نظر شما