درخواست محدود کردن اختصاص ارز برای کالاهای درجه ۲ و

درخواست محدود کردن اختصاص ارز برای کالاهای درجه ۲ و ۳

عضو اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: هم‌اکنون از رونق بازار اقلام اساسی خبری نیست و دولت برای کالاهایی که گشایش ارز می‌کند، مشکلی در تامین و توزیع وجود ندارد.

عضو اتحادیه بنکداران موادغذایی گفت: هم‌اکنون از رونق بازار اقلام اساسی خبری نیست و دولت برای کالاهایی که گشایش ارز می‌کند، مشکلی در تأمین و توزیع وجود ندارد.

قاسمعلی حسنی عضو اتحادیه بنکداران موادغذایی با اشاره به اینکه رکود، سکوت و بلاتکلیفی بر بازار اقلام اساسی حاکم است، اظهار کرد: هم اکنون از رونق بازار اقلام اساسی خبری نیست و دولت برای کالاهایی که گشایش ارز می‌کند، مشکلی در تأمین و توزیع وجود ندارد.

وی از کاهش قیمت برنج خارجی در بازار خبر داد و افزود: در شرایط کنونی نوسان قیمت محصولاتی همچون حبوبات و قندوشکر را نمی‌توان اظهار کرد، چرا که این موضوع بر افزایش قیمت دامن می‌زند.

حسنی با اشاره به تأثیر خروج آمریکا از برجام بر بازار اقلام اساسی، بیان کرد: اگر دولت بتواند به موقع به ارزهای درخواستی تجار پاسخ دهد، مشکلی در توزیع نخواهیم داشت، در غیر این‌صورت، قیمت اقلام دستخوش تغییر و تحولاتی قرار خواهند گرفت.

عضو اتحادیه مواد غذایی اختلاف فاحش ارز ۴۲۰۰ تا ۷۵۰۰ تومانی را منشاء اصلی فساد و رانت دانست و گفت: با توجه به آنکه دولت به بسیاری از کالاهای غیرضرور اعم از نوشیدنی‌ها و تنقلات خاص، ارز اختصاص می‌دهد، تقاضا داریم که در جهت کنترل نرخ ارز در بازار آزاد محدودیت‌هایی در اختصاص ارز کالاهای درجه ۲ و ۳ به کار گیرد، چرا که بیش از ۲۰ درصد کالاهای ثبت سفارش شده در اولویت نیستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

کد خبر : 17229 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۰۹:۴۰

بیشتر بخوانید

نظر شما