فرماندار املش

بیمه در پرداخت خسارت چایکاران املشی تسامح نداشته باشد

فرماندار املش از مسئولان بیمه این شهر خواست در پرداخت خسارت ۳۰ درصدی وارده شده به چایکاران این شهر تسامح نداشته باشند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین یونس محمودی» در جلسه شورای اداری شهرستان املش، اظهار کرد: بر اثر سرما و به‌دنبال آن یخ‌زدگی باغات چای، فندوق و گردو، کشاورزان املشی در بخش چای ۳۰ درصد، در بخش فندوق ۶۵ درصد و در بخش گردو ۱۰۰ درصد خسارت دیدند، از این‌رو مسئولان بیمه استان باید در پرداخت حق بیمه کشاورزان تسامح نداشته باشند.

وی افزود: ما در شهرستان املش در بخش کشاورزی موفقیت‌های خوبی داشتیم، در همین راستا توانستیم به‌دنبال ادامه سیاست‌های وزیر جهاد کشاورزی بتنی کردن انهار را در ۱۷ روستای املش عملیاتی کنیم و در ۶ روستای دیگر نیز ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشیم.

محمودی گفت: در هر هفته برای پیگیری مسأله آب کشاورزی، شورای حفاظت آب در محل فرمانداری املش دو جلسه تشکیل می‌دهد. احکام آب سواران نیز امسال با دقت صادر شده تا در این بخش مردم دچار مشکل نشوند.

وی خاطرنشان کرد: بوم‌گردی از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و یک واژه مدرنیته است، از این‌رو ما هم در شهرستان املش ۳۱۱ نقطه بالقوه را شناسایی کردیم و مطمئن هستیم با تشکیل پرونده‌هایی که در زمینه بوم‌گردی صورت می‌گیرد، اگر این مهم اجرایی شود تحول بزرگی در بخش گردشگری و درآمد شهرستان املش رخ خواهد داد.

فرماندار املش، با اشاره به کسب رتبه دوم شهرستان در بخش اشتغال در گیلان، گفت: شهرستان املش با توجه به این‌که هیچ شهرک صنعتی ندارد، اما در بخش اشتغال توانسته با جذب جوانان و مشغول به کار کردن آن‌ها به این مهم دست پیدا کند.

این مقام مسئول ادامه داد: در بخش اشتغال روستایی و فراگیر نیز ۸۰ طرح تصویبی داشتیم که ۱۹۱ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان را تصویب کردیم و افراد به بانک های عامل استان معرفی شده‌اند.

محمودی، احداث سد لاستیکی لگموج را از مطالبات بحق کشاورزان املشی دانست و گفت: برای جلوگیری از تنش آبی، این سد باید در املش اجرایی شود و من با تمام قوا پیگیر هستم.

وی از رئیس اداره آبفار روستایی شهرستان اتمام پروژه مجتمع آب شرب بهشت آباد املش که ۲۱ روستا را تحت پوشش خواهد داد، را خواستار شد.

 

کد خبر : 17209 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱۵:۱۰

بیشتر بخوانید

نظر شما