صنعت چای ایران در تبلیغات ضعف دارد/ خصوصی‌سازی چای در دهه 70 غلط بود
مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال مطرح کرد

کم کاری نهادها برای خرید چای ایرانی

مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور از خرید ۳۶ هزار و ۶۵۶ تن چای سبز و پرداخت ۹۲ میلیارد تومان به کارخانه‌ها در ازای این خرید خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین محمدصادق حسنی گفت: این مقدار برگ سبز از ۱۴۶ کارخانه خریده شده که ۸۱ درصد آن برگ چای درجه یک و ۱۹ درصد درجه دو بوده است. چای خشک استحصال شده از این برگ سبزها هم  ۸ هزار و ۲۴۰ تن بوده و چیدن برگ سبز همچنان ادامه دارد.

به گفته این فعال بخش کشاورزی، چیدن برگ سبز  باغات آسیب ندیده از سرمازدگی دو سه روز آینده به اتمام می‌رسد و برگ سبز باغات آسیب دیده هم که مجدداً جوانه زده‌اند به زودی چیده خواهد شد لذا فعلاً نمی‌توان مقایسه آماری در خصوص میزان تولید در مقایسه با سال گذشته داشت و باید تا دو هفته آینده صبر کرد.

حسنی به نرخ خرید تضمینی دولت در سال جاری هم اشاره کرد و ادامه داد: امسال نرخ برگ سبز درجه یک ۲۷۲۹ تومان و درجه دو ۱۵۲۸ تومان تعیین شده که نسبت به نرخ سال قبل ۴ درصد رشد داشته اما قدر السهم کارخانه‌ها که قبلاً ۴۰ درصد بود در برگ درجه یک ۴۰ درصد و در جه دو ۴۴ درصد تعیین شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس نام گذاری سال جاری انتظار می‌رود همان طور که چایکاران و کارخانه‌داران به تولید بهتر و با کیفیت تر اقدام کرده و تجیهزات لازم صنعتی و بهداشتی را خریداری کرده‌اند مسؤولان هم به فکر حمایت از تولید ملی باشند اما متأسفانه علیرغم  اینکه ابتدای امسال به معاون اول رئیس جمهور نامه نوشتیم و برای تأمین چای با کیفیت سازمانها و ادارات با قیمت مناسب، اعلام آمادگی کردیم تا کنون تنها یک نهاد برای خرید چای به ما مراجعه کرده است.

 منبع: قدس آنلاین

کد خبر : 17203 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱۴:۴۴

بیشتر بخوانید

نظر شما