چای ایرانی
مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال مطرح کرد

کم کاری نهادها برای خرید چای ایرانی

مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور از خرید ۳۶ هزار و ۶۵۶ تن چای سبز و پرداخت ۹۲ میلیارد تومان به کارخانه‌ها در ازای این خرید خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین محمدصادق حسنی گفت: این مقدار برگ سبز از ۱۴۶ کارخانه خریده شده که ۸۱ درصد آن برگ چای درجه یک و ۱۹ درصد درجه دو بوده است. چای خشک استحصال شده از این برگ سبزها هم  ۸ هزار و ۲۴۰ تن بوده و چیدن برگ سبز همچنان ادامه دارد.

به گفته این فعال بخش کشاورزی، چیدن برگ سبز  باغات آسیب ندیده از سرمازدگی دو سه روز آینده به اتمام می‌رسد و برگ سبز باغات آسیب دیده هم که مجدداً جوانه زده‌اند به زودی چیده خواهد شد لذا فعلاً نمی‌توان مقایسه آماری در خصوص میزان تولید در مقایسه با سال گذشته داشت و باید تا دو هفته آینده صبر کرد.

حسنی به نرخ خرید تضمینی دولت در سال جاری هم اشاره کرد و ادامه داد: امسال نرخ برگ سبز درجه یک ۲۷۲۹ تومان و درجه دو ۱۵۲۸ تومان تعیین شده که نسبت به نرخ سال قبل ۴ درصد رشد داشته اما قدر السهم کارخانه‌ها که قبلاً ۴۰ درصد بود در برگ درجه یک ۴۰ درصد و در جه دو ۴۴ درصد تعیین شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس نام گذاری سال جاری انتظار می‌رود همان طور که چایکاران و کارخانه‌داران به تولید بهتر و با کیفیت تر اقدام کرده و تجیهزات لازم صنعتی و بهداشتی را خریداری کرده‌اند مسؤولان هم به فکر حمایت از تولید ملی باشند اما متأسفانه علیرغم  اینکه ابتدای امسال به معاون اول رئیس جمهور نامه نوشتیم و برای تأمین چای با کیفیت سازمانها و ادارات با قیمت مناسب، اعلام آمادگی کردیم تا کنون تنها یک نهاد برای خرید چای به ما مراجعه کرده است.

 منبع: قدس آنلاین

کد خبر : 17203 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱۴:۴۴

بیشتر بخوانید

نظر شما