تولید چای

اشتغال ۱۰۰ هزار نفر با تولید چای

رئیس سازمان چای کشور تعداد کارخانه‌های چای سازی را حدود ۱۵۱ کارخانه فعال اعلام کرد و گفت: نزدیک به ۱۰۰ هزار خانوار دراین صنعت بیشتر مخارج زندگی‌شان را تامین می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، تولید چای در کشور تاریخچه دیرینه‌ای دارد و با شروع فصل برداشت که از اواسط بهار آغاز می‌شود افراد زیادی به طور مستقیم و غیرمستقیم به واسطه آن مشغول به کار می‌شوند.

در همین راستا محمدعلی روزبهان رئیس سازمان چای کشور تعداد کارخانه‌های چای سازی را حدود ۱۵۱ کارخانه فعال اعلام کرد و گفت: درصورتی که بخواهیم آمار اشتغال مقطعی و موقت آن شامل برداشت و هرس، حمل ونقل وسایر بخش‌ها را در نظر بگیریم نزدیک به ۱۰۰ هزار خانوار دراین صنعت بیشتر مخارج زندگی‌شان را تامین می‌کنند.

کشت و تولید چای مراحل پیچیده و حساسی دارد به طوریکه فرآیند خشک کردن این محصول از صفر تا ۱۰۰ آن در کارخانه‌های چای سازی انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که محصول چای به هنگام چیدن دارای رطوبت بالایی است که در اندک زمانی باعث تجزیه و تخریب می‌شود.

در یک کارخانه چای خشک کنی، برگ سبز چای وارد می‌شود و پس از انجام یک سری عملیات روی آن، چای خشک و سیاه از آن خارج می‌گردد. برگ سبز چیده شده در بدو ورود به کارخانه، محصول قابل فروشی محسوب نمی‌شود و قسمت اعظم ارزش و بهای چای خشک مدیون فرایند‌ها و عملیات درون کارخانه است.

اشتغال ۱۰۰ هزار نفر با تولید چای

 

اشتغال ۱۰۰ هزار نفر با تولید چای

منبع: آرمان

کد خبر : 17192 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱۱:۵۷

بیشتر بخوانید

نظر شما