تعیین تکلیف قیمت لبنیات تا سه روز آینده/ احتمال کاهش قیمت برخی محصولات لبنی

تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت لبنیات در ماه رمضان

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران گفت: کارخانجات صنایع لبنی در ماه مبارک رمضان محصولات خود را با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی در سطح فروشگاه‌های تعیین شده وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، رضا باکری افزود: هم اکنون کارخانجات صنایع لبنی بیش از ۷ میلیون تن شیر خام سالانه دریافت و تبدیل می‌کنند ضمن اینکه ۳ تا ۳ و نیم میلیون تن فراورده‌های سنتی نیز در ماست بندی‌ها و خود مصرفی‌ها تولید می‌شود که در مجموع به ۱۰ و نیم میلیون تن می‌رسد از این رو ظرفیت تولید بیش از مصرف سرانه سالانه خانوار کشور است.

وی با بیان اینکه هیچگونه کمبودی در محصولات لبنی در ماه مبارک رمضان نخواهد بود اضافه کرد : انواع فرآورده‌های لبنی به وفور در اختیار خانواده‌ها خواهد بود و هیچگونه افزایش قیمتی در ماه مبارک رمضان در حوزه محصولات لبنی نخواهیم داشت.

باکری همچنین گفت: درباره تغییر قیمت‌ها ، مراحل کارشناسی در سازمان حمایت طی شده و دامداران اسناد و مدارک خود را ارائه دادند که این اسناد بررسی و به ستاد تنظیم بازار ارائه شده که امیدواریم این هفته تصویب شود اما هر چه درباره تغییرات قیمتی تصویب شود بعد از ماه مبارک رمضان اجرایی خواهد شد .

وی افزود : ستاد تنظیم بازار از سال ۹۴ هیچ مصوبه ای درباره قیمت فرآورده‌های لبنی نداشته است از این رو کارخانجات معادل تورم سالانه و اثربخشی آن روی محصولات که ناشی از دستمزد ، هزینه‌های انرژی ، مواد بسته بندی و نرخ برابری ارز است تغییرات قیمت داشتند در سال ۹۷ نیز برای ۱۲ درصد اثربخشی تغییرات نرخ ارز و مواد پتروشیمی‌مورد نیاز برای بسته بندی ، پیشنهادهایی به سازمان حمایت ارائه شده که پس از ارسال به ستاد تنظیم بازار ، تصمیم گیری خواهد شد.

منبع: تسنیم

کد خبر : 17090 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۱۷:۲۹

بیشتر بخوانید

نظر شما