نوآوری جدید کوکاکولا با استویا

شرکت کوکاکولا قصد دارد برای اولین بار در کشور نیوزیلند نوشیدنی بدون شکر را به بازار معرفی کند که تنها با استویا شیرین شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین شرکت کوکاکولا تعهد کرده است که محصول جدیدش در کشور نیوزیلند بدون قند باشد و تنها از استویا برای شیرین کردن آن استفاده شده باشد. کوکاکولا می‎گوید  این اقدام را در راستای کاهش قندهای مضر در محصولاتش انجام داده است.

استویا یا شیرین برگ گیاهی از تیره کاسنیان با نهایت ارتفاع یک متر، و حداکثر عمر پنج سال با برگ‌های شیرین که بومی آمریکای جنوبی بوده تاب سرما ندارد. گیاه شیرین‌برگ شیرین کننده است و کارشناسان می‌گویند که جایگزین بسیاری خوبی برای شکر محسوب می‌شود.

یکی از چالش‌های اصلی استفاده از استویا در نوشیدنی  مزه تلخ آن است که به همین دلیل شرکت‌هایی مانند کوکاکولا آن را با ترکیبی از قند و شکر در محصولات خودشان استفاده می‌کنند. با این حال کوکاکولا می‌گوید با استفاده از یک بخش خاص از برگ استویا این مشکل را حل کرده است و بر همین اساس می‌تواند در نوشیدنی‌های جدید خودش در نیوزیلند از استویا بدون افزودن شکر استفاده کند.

البته این محصول جدید ممکن است چالش‌هایی را برای کوکاکولا به همراه داشته باشد زیرا مردم به مزه قدیمی‌کوکاکولا عادت کرده‌اند و این شرکت تجربه خوبی از تغییر مزه نوشیدنی خودش ندارد اما ساندهای پیلای مدیر بازاریابی اقیانوسیه کوکاکولا  ریسک لانچ این محصول در نیوزیلند را کمتر می‌داند می‌گوید نیوزیلندی‌ها عادت به نوآوری دارند و برای انجام کارهای جدید تلاش می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین به طور میانگین بیش از ۱۰ هزار نوشابه کوکاکولا در هر ثانیه در جهان مصرف می‌شود.سازمان مدافع حقوق مصرف‌کنندگان به تازگی کوکاکولا را به تبلغ غیر مسئولانه علیه کودکان متهم کرده است.

کد خبر : 17012 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۱۰:۵۹

بیشتر بخوانید

نظر شما