خرید برگ سبز چای

دو آمار متفاوت از مسئولان سازمان چای درباره میزان برداشت برگ سبز چای در سال ۹۷

معاون سازمان چای کشورظهار کرد که امسال ۱۱۰ هزار تن برگ سبز چای برداشت می شود. پیشتر رییس این سازمان اعلام کرده که میزان برداشت چای سبز در سال جاری ۱۲۰ هزار تن خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  معاون سازمان چای کشورظهار کرد: از ابتدا خرید برگ سبز چای تا کنون سی هزار و یکصد و پنجاه تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شده است.

گودرز خردادپور با بیان اینکه از این مقدار برگ سبز چای ۹۸ درصد درجه یک و مابقی درجه دو بوده است، افزود: ارزش اقتصادی این میزان برگ سبز چای خریداری شده ۷۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه این میزان برگ سبز چای خریداری شده توسط ۱۴۸ کارخانه چایسازی می‌باشد، تصریج کرد: هفت هزارتن چای خشک استحصال شده است پیش بینی می‌شود تا پایان برداشت برگ سبز چای با توجه به شرایط جوی ۱۱۰ هزار تن برگ سبز چای برداشت شود.

خردادپور در پایان با بیان اینکه کیفیت چای امسال با توجه به تولید انجام گرفته بی سابقه می‌باشد، گفت: سطح زیر کشت چای در حال حاصر ۲۱ هزار هکتار می‌باشد و بیش از ۴۵ هزار خانوار چایکار در این راستا مشغول به کار می‌باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پیشتر محمد ولی روزبهان رئیس سازمان چای اعلام کرد که در صورت مساعد بودن شرایط جوی در سال‌جاری، حدود ۱۲۰ هزار تن برگ سبز چای تولید می‌شود که میزان چای خشک تولیدشده از آن به حدود ۲۶ هزار تن خواهد رسید.

 

کد خبر : 17009 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۱۳:۲۶

بیشتر بخوانید

نظر شما