برپایی پاویون ایران در نوزدهمین نمایشگاه غذا و نوشیدنی مالزی

برپایی پاویون ایران در نوزدهمین نمایشگاه غذا و نوشیدنی مالزی

ایران در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی و نوشیدنی مالزی (MIFB۲۰۱۸) با برگزاری پاویون ملی شرایط ویژه‌‌ای برای ورود محصولات غذایی و نوشیدنی تولید داخلی به بازارهای بین‌المللی فراهم آورده است.

کد خبر : 16834 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۱۴:۴۹

به گزارش پایون ملی ایران برای نخستین‌بار توسط نمایشگاه اصفهان برپا می‌شود و در تاریخ‌های ششم تا هشتم تیرماه شرایط مطلوبی را برای حضور شرکت‌های غذایی و نوشیدنی ایران و ارائه توانمندی‌های خود فراهم آورده است.
این رویداد اقتصادی در حالی رخ می‌دهد که منطقه آسیای جنوب‌ شرقی یکی از مناطق بسیار مهم و استراتژیک جهان به ‌شمار می‌رود که ۱۰ کشور اندونزی، مالزی، تایلند، سنگاپور، فیلیپین، برمه، برونئی، کامبوج، لائوس و ویتنام در آن واقع شده و چهارمین منطقه بزرگ صادراتی جهان با جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ میلیون نفر محسوب می‌شود.

این امتیازات در کنار پتانسیل‌ها و قابلیت‌های ایران در تولید و صادرات انواع محصولات و موادغذایی و نوشیدنی با برند حلال سبب شده که نگاه کشورمان به جنوب شرق آسیا بیشتر نگاه اقتصادی باشد. در میان کشورهای جنوب شرق آسیا کشور مالزی توانسته با مطرح کردن برند حلال در صنعت غذا، جایگاه ممتازی را نسبت به سایر همسایگان خود به دست آورد.

این کشور به عنوان بزرگترین تأمین کننده موادغذایی و نوشیدنی حلال در جهان و دارنده موفق‌ترین سیستم اقتصادی در جنوب شرق آسیا و بزرگترین بازارهای خرده فروشی موادغذایی و نوشیدنی دنیا، همواره شاهراه تجارت با کشورهای آسه‌آن محسوب می‌شود به نحوی که بسیاری از تولیدکنندگان و صادرکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی جهان، محصولات خود را از طریق این کشور به سایر مناطق صادر می‌کنند.

در این راستا شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان سعی کرده در راستای تحقق بخشی از رسالت خود در فراهم آوردن بسترهای مناسب برای معرفی بدون واسطه انواع فرآوده‌های غذایی و نوشیدنی ایران و ایجاد شرایط ایده‌آل برای ورود تولیدکنندگان و صادرکنندگان برتر ایرانی به بازار چند صدمیلیونی آسیای جنوب شرقی، غرفه‌های ایران را در نمایشگاه‌های معتبر غذایی و نوشیدنی مالزی سازماندهی کند.

در این میان و پس از ۱۲ دوره حضور موفق در نمایشگاه حلال مالزی (MIHAS) در نظر است با بهره‌گیری از تجربیات قبل، پاویون ملی ایران برای نخستین بار در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی موادغذایی و نوشیدنی مالزی(MIFB2018) از تاریخ ششم تا هشتم تیرماه سال جاری برگزارشود.

این رویداد با حضور هدفمند برترین‌های کشورمان می‌تواند به محلی برای معرفی شایسته ایران در جایگاه بزرگترین تولیدکننده زعفران، دارنده مرغوب‌ترین خشکبار و خرما در جهان، تولیدکننده متنوع‌ترین عسل و صادرکننده انواع موادغذایی و نوشیدنی‌ها با برند حلال همگام با استانداردهای روز دنیا باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما