چای کریستالی
انقلاب در صنعت چای

چای کریستالی جای تی‌بگ‌ (چای کیسه‌ای) را می‌گیرد؟

شرکت چینی پی‌کی (Pique) با کریستالیزه کردن چای که فورا در آب سرد یا گرم حل می‌شود قصد دارد تا انقلابی را در صنعت چای این کشور که قدمتی چند هزار ساله دارد به راه بیندازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین شرکت چینی پی‌کی (Pique) با کریستالیزه کردن چای که فورا در آب سرد یا گرم حل می‌شود قصد دارد تا انقلابی را در صنعت چای این کشور که قدمتی چند هزار ساله دارد به راه بیندازد.

روزنامه گاردین نوشته، پدربزرگ سایمون چنگ سال جاری میلادی ۱۰۲ ساله می‌شود و راز این عمر طولانی نوشیدن سه فنجان چای در روز است. سایمون چنگ مدیر بازنشسته یک صندوق بیمه می‌گوید که چای کریستالی دقیقا همان چیزی است که بیشتر مردم جهان به آن نیاز دارند. او می‌گوید که هدف اصلی زندگی‌اش تلاش در راه درمان بیماری‌ها با استفاده از چای است.

سایمون چنگ حالا پایه‌گذار شرکت «پی‌کی چای» است، چای کریستالیزه شده‌ای که به سرعت در آب گرم یا سرد حل می‌شود. چنگ بر این باور است پی‌کی که بنا بر ادعای او شش برابر بیشتر از چای‌های کیسه‌ای دم کرده آنتی‌اکسیدان دارد، روزی جای چای‌های کیسه‌ای امروزی (تی‌بگ‌ها) را خواهد گرفت. چنگ می‌گوید: «از نظر من چای کریستالی که بیش از ۱۰۰ سال پیش اختراع شده، در شکل و شمایل جدید جای چای‌های کیسه‌ای که امروز مردم به‌طور معمول استفاده می‌کنند را خواهد گرفت.»

چای کریستالی

برای چنگ که خود در هنگ‌ کنگ به دنیا آمده، نوشیدن چای یک سنت خانوادگی محبوب بوده است اما پس از مهاجرت به آمریکا به نوجوانی ترجیح داده تا پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه به‌دنبال مشاغلی پردرآمدتر برود. چنگ می‌گوید: «سال‌های زیادی بدون این‌که به بدنم توجه داشته ساعات طولانی در روز کار می‌کردم که باعث شد بود تا به دلیل مشکلات جسمانی از یک مطب به مطب دیگری بروم. در نهایت مجبور شدم که به‌دلیل مشکلات ریوی زیر تیغ جراحی بروم. اما بدترینش این بود که در ۳۰ سالگی به دلیل عفونت در بیمارستان بستری شدم. از آن زمان به مدیتیشن و درمان چینی روی آوردم. اوایل هیچ تغییر فیزیکی در جسم خود احساس نمی‌کردم اما متوجه بودم که به لحاظ روانی و احساسی انرژی بیشتری دارم.» چنگ بعد ازآن برای امتحان کردن روش‌های درمان سنتی به تبت رفت.

چنگ امروزه برای تولید چای نسخه خودش (چای پی‌کی) فرایندی را استفاده می‌کند که در آن برگ‌های چای را برای حدود ۸ ساعت در دمای پایین دم می‌کند تا مواد مغذی چای به‌طور کامل استخراج شده و سپس آن‌ها را به صورت کریستال درمی‌آورد. شرکت چای پی‌کی که در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی شده تاکنون سه مدال طلای مسابقات قهرمانی چای را به دست آورده است. چای ارگانیک با طعم‌های مختلف به‌صورت اینترنتی فروخته می‌شود و هم‌اکنون ۱۵۰۰ فروشگاه آمریکا نیز به مشتریان خود عرضه می‌کنند.

چنگ معتقد است که چای‌نوش‌های حرفه‌ای آماده هستند تا چیزهای جدیدتری را امتحان کنند. او می‌گوید: «در واقع هدفم این است که یک محصول سالم را با کیفیتی بهتر و استفاده راحت‌تر به صورت در اختیار مشتریانم قرار بدهم. چای کریستالی ما در بریتانیا با استقبال خوبی روبه‌رو شده و فکر می‌کنم که تمایل مردم به راحتی بیشتر در دنیای پرمشغله امروز و البته اطمینان از سلامتی محصول در انتخاب‌ها حرف اول را می‌زند.»

کد خبر : 16017 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۱۲:۰۰

بیشتر بخوانید

نظر شما