استمهال ۳ساله تسهیلات کشاورزان خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه

۵۵۰ هکتار باغ چای در لاهیجان از سرمازدگی خسارت دیدند

امیر جانبازی رودسری سرپرست فرمانداری لاهیجان از سرمازدگی ۲۰ تا ۸۰ درصدی باغات چای این شهرستان در هفته های گذشته خبرداد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  امیر جانبازی رودسری در نشست با مسئولان اداره کشاورزی شهرستان لاهیجان با اشاره به خسارت سرمازدگی باغات چای لاهیجان، اظهار کرد: بیش از  ۵۵۰ هکتار از باغات چای شهرستان لاهیجان به دلیل سرمازدگی آسیب دیدند.

وی با بیان این‌که سرمای دیررس بهاره در فروردین باعث سرمازدگی باغات چای شد، تصریح کرد : درسال جاری  شاهد خسارت ۲۰ تا ۸۰ درصدی سرمازدگی به باغات چای هستیم.

سرپرست فرمانداری لاهیجان سطح خسارت ناشی از سرمازدگی باغات چای شهرستان لاهیجان در طول سال جاری را حدود ۵۵۰ هکتارعنوان کرد و گفت: تمامی‌این اراضی از بیمه شدگان فراگیر بوده و از صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور در حال پیگیری می‌باشد.

به گفته وی لاهیجان  دارای ۲۸ کارخانه چای می‌باشد که باتوجه به برداشت چای از روزهای گذشته با ۱۴ کارخانه ضمن انعقاد قرارداد  آماده دریافت برگ سبز چای از کشاورزان می‌باشند.

جانبازی خاطر نشان کرد : کارخانه‌های باقیمانده طی چند روز آتی فعال خواهند شد.

معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور  به پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین گفته بود که سرمای نابهنگام اخیر به ۳۰ درصد محصول در چین بهاره خسارت وارد کرده است.

پیش از این ذبیح الله نیکفر لیالستانی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل هم گفته بود با اعلام ارزیابی سازمان چای از میزان خسارت‌های وارده به چایکاران نمایندگان مجلس هم پیگیر خواهند بود تا این خسارات‌ها جبران شود.

کد خبر : 16010 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۱۰:۰۳

بیشتر بخوانید

نظر شما