هنوز به واردکننده‌های چای دلار 4200 تومانی داده نشده است

هنوز به واردکننده‌های چای دلار ۴۲۰۰ تومانی داده نشده است

رئیس اتحادیه فروشندگان و بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه برخی از مواد غذایی و نوشیدنی قاچاق با قیمت دلار آزاد محاسبه می‌شود، گفت: اما هنوز واردکنندگان چای نمی‌دانند که آیا به آن‌ها دلار ۴۲۰۰ تومانی اختصاص پیدا می‌کند یا خیر؟ یا اینکه بخشی از این واردات را دولت پوشش خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محمد آقاطاهر با بیان اینکه هنوز میزان افزایش قیمت در مواد غذایی مشخص نیست، گفت: هنوز به هیچ کدام از تاجران صنف مواد غذایی و نوشیدنی دلار ۴۲۰۰ تومانی داده نشده است و اجناسی که امروز در بازار وجود دارد از قبل وارد کشور شده است.

وی در خصوص وضعیت این صنف در بازار گفت: ما نیز متاثر از هیجانات در بازار ارز دچار سردرگمی‌شده و هنوز نمی‌دانیم وضعیت برخی از کالاهای اساسی مردم در حوزه مواد غذایی چگونه است.

وی اظهار داشت: برخی از مواد غذایی و نوشیدنی که از خارج از کشور به صورت قاچاق وارد می‌شد همچنان دارد وارد می‌شود و هیچ مشکلی ندارد و با قیمت دلار بازار آزاد محاسبه می‌شود اما در حوزه مواد غذایی و نوشیدنی مانند برنج و چای هنوز هیچ اتفاقی صورت نگرفته و هنوز واردکنندگان نمی‌دانند که آیا به آن‌ها دلار ۴۲۰۰ تومانی اختصاص پیدا می‌کند یا خیر؟ و یا اینکه بخشی از این واردات را دولت پوشش خواهد داد.
رئیس اتحادیه فروشندگان و بنکداران مواد غذایی یادآور شد: به کارخانجات اعلام کردند که تا پایان فروردین ماه افزایش قیمت نداشته باشند اما الان نشانه‌هایی در بازار وجود دارد که ناشی از افزایش قیمت مواد غذایی در روزهای آینده است.

وی ادامه داد: این یک فرمول جا افتاده در کشور ما است که کارخانه‌های تولیدی هنگامی‌که می‌خواهند قیمت تولید خود را افزایش دهند شروع به کاهش عرضه در بازار می‌کنند اکنون نیز با همین وضعیت مواجه هستیم. به طور مثال روغن اکنون به شدت کم شده است و انتظار می‌رود به زودی قیمت‌ آن افزایش پیدا کند از طرف دیگر شایعاتی شنیده شده مبنی بر اینکه قیمتی که کارخانه فاکتور می‌کند بیش از قیمت درج شده بر روی کالا است که در صورت وجود مستندات به طور حتم شکایت خواهیم کرد.

آقاطاهر تصریح کرد: ما هر ساله با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان افزایش قیمت داریم و امسال نیز با وجود افزایش ۴۰۰ تومانی قیمت دلار باید انتظار یک جهش قیمت را که ناشی از این دو مقوله است را شاهد باشیم هر چند نمی‌توان هیچ پیش‌بینی در این خصوص انجام داد.
رئیس اتحادیه فروشندگان و بنکداران مواد غذایی گفت: ما سال‌های قبل با توجه به افزایش مالیات‌های حامل‌های انرژی می‌دانستیم که ۱۵ درصد افزایش قیمت خواهیم داشت اما امسال هیچ پیش‌بینی را نمی‌توان کرد.
وی تصریح کرد: هنوز به هیچ کدام از تاجران صنف مواد غذایی دلار ۴۲۰۰ تومانی داده نشده است و اجناسی که امروز در بازار وجود دارد از قبل وارد کشور شده است.

منبع: فصل اقتصاد
کد خبر : 15923 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۸

بیشتر بخوانید

نظر شما