نماینده آستانه اشرفیه: صنعت چای سردرگم است

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس، تعیین تعرفه واقعی برای واردات چای را راهکاری برای ساماندهی تولید داخلی دانست و گفت: باید چایکاران به تولید این کالای استراتژیک دلگرم شوند.

کد خبر : 15463 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۰۰:۴۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین محمدحسین قربانی  درباره وضعیت تولید چای گیلان، گفت: ساماندهی کارخانجات، باغات، تعیین تعرفه واقعی چای از محورهای اساسی است که باید با اقدامات کارشناسی شده به آن ورود کرد تا وضعیت تولید چای در کشور به شرایط ایده آلی برسد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سردرگمی صنعت چای به تولید این کالای اصیل ایرانی در کشور ضربه وارد می‌کند بنابراین باید جایگاه و شرح وظایف سازمان چای نیز در کشور مشخص شود تا چایکاران بر طبق شعار سال و در راستای حمایت از تولید داخلی حرکت کنند تا  تولید چای در کشور رونق بگیرد.

قربانی افزود: چای و برنج جزء محصولات استراتژیک تلقی می‌شوند بنابراین می‌بایست موانع تولید و حمایت از این محصول ایرانی در برنامه‌های اولویت‌دار کشاورزی قرار بگیرد و از همین رو تعرفه واردات چای به طریق واقعی تعیین شود.

وی ادامه داد: تعیین تعرفه واردات چای به شکل واقعی، راهکاری منطقی بر کنترل از صفر تا صد صنعت چای در کشور است. نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با بیان اینکه متاسفانه تاکنون شورای اقتصادی قیمت واقعی چای را تعیین نکرده است، در صورتی که در آستانه برداشت اولیه چای از مزارع  قرار داریم؛ تصریح کرد: باید  بحث چای در کشور به سرعت ساماندهی شود تا تولیدکننده دلگرم شود.

عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآورشد: تعیین تعرفه واقعی برای واردات چای راهکاری برای ساماندهی تولید داخلی است تا چایکاران دلگرم به تولید این کالای استراتژیک شوند.

منبع:خبرگزاری خانه ملت

نظر شما