انتقاد یک نماینده مجلس از واردات چای توسط خودروسازان

انتقاد نماینده لنگرود از وزارت جهاد کشاورزی به دلیل واردات چای

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از وزارت جهاد کشاورزی گفت:نزدیک به ۱۰۰ هزار تن چای خارجی وارد کشور شد در حالی که چای ایرانی مرغوب و بهترین چای کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس با اشاره به سوال خود از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی که فردا در صحن مجلس مطرح می‌شود، گفت: وزیر باید در خصوص واردات بیش از حد محصولات کشاورزی به نمایندگان جوابگو باشد.

وی در همین زمینه به واردات بیش از حد برنج به کشور اشاره کرد و گفت: در حالی که سالانه حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تن برنج باید وارد کشور شود، اما سال گذشته بیش از سه میلیون تن برنج وارد کشور شد.

به گفته این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، سیاست نادرست وزارت جهاد کشاورزی باعث شد تا بسیاری از اراضی مرغوب کشاورزی در شمال تغییر کاربری داده شود و ویلا جایگزین شالی در زمین‌ها شده است.

لاهوتی همچنین به واردات بیش از حد چای به کشور اشاره کرد و گفت:

وی افزود: افزود: اگر وزیر به سوال اینجانب پاسخ قانع کننده ندهد، مجلس به وی کارت زرد خواهد داد. کارت زرد مجلس به معنای نارضایتی مجلس از عملکرد یک وزیر است. چنانچه یک وزیر سه بار کارت زرد دریافت کند، در معرض استیضاح قرر خواهد گرفت.

منبع: الف

کد خبر : 15417 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۶:۲۹

بیشتر بخوانید

نظر شما