چای رودسر

برنامه ریزی برای معرفی چای رودسر به ایران و جهان

برگزاری جشنواره ها و حتی تورهای دانشجویی و کارگاه های مختلف کیفی سازی و تجاری سازی از جمله اولویت ها برای معرفی چای شهرستان رودسر است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  علی وارسته بهدانی در این دیدار یکی از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهرستان رودسر را در زمینه چای عنوان نمود و گفت : باید تلاش کنیم با حمایت همه جانبه از چایکاران رغبت آنان را برای ورود به صنعت چای و چایکاری افزایش دهیم .
وی بر ضرورت فرهنگ سازی بهینه در خصوص مصرف چای ایرانی تاکید کرد و افزود : این خود مشوق خوبی برای حمایت بیشتر از چای و چایکاران است و همه باید در این زمینه نگاه مسئولانه داشته باشند .
وارسته در ادامه از ادارات سطح شهرستان خواست موضوع استفاده از چای داخلی را جدی بگیرند و از مصرف چای خارجی پرهیز نمایند .
فرماندار رودسر با اشاره به اینکه شعار سال با نام حمایت از کالای ایرانی مزین شده است اظهار داشت : این نامگذاری صرفا به این عنوان نیست که باید از کالای ایرانی حمایت کنیم بلکه ابتدا باید برای این امر بسترسازی نمود و آن ارتقا سطح کیفی محصولات ایرانی است و پس از آن می‌توانیم به حمایت از کالاهای ایرانی در سطح بین الملل بپردازیم
وارسته بهدانی همچنین در این زمینه افزود : خوشبختانه با روی کار آمدن دولت یازدهم و در امتداد آن دولت دوازدهم مطالبات چایکاران بصورت کامل واریز شده و اکنون در این خصوص مشکلی وجود ندارد .
وی ادامه داد : چای ۱۱۰ درصد ذائقه مردم شده است و نشان می‌دهد اگر بتوانیم اهتمام ویژه ای نسبت به این محصول داشته باشیم می‌توانیم اشتغالزایی خوبی از آن ایجاد نماییم .
وارسته با اشاره به اینکه برای شناساندن چای رودسر به سراسر ایران برنامه‌های متنوعی داریم عنوان کرد : برگزاری جشنواره‌ها و حتی تورهای دانشجویی و کارگاه‌های مختلف کیفی سازی و تجاری سازی از جمله اولویت‌های ما برای معرفی چای شهرستان رودسر است .
فرماندار رودسر همچنین با اشاره به کشاورزخیز بودن شهرستان رودسر گفت : جوانان این منطقه می‌توانند با حفظ این بستر لازم و گذراندن تحصیلات دانشگاهی در همین رشته ارزشمند و حتی اقتصادی به رشد و جایگاه کشاورزی بصورت علمی‌و تخصصی تقویت ببخشند .
وی اظهار داشت : با ارائه رشته‌های تخصصی کشاورزی با گرایش‌های مختلف به تناسب نیاز منطقه در دانشگاهها می‌توان شرایط تحصیل بصورت تخصصی را برای جوانان این منطقه فراهم کرد.
در ادامه این دیدار رئیس سازمان چای کشور با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی بر ضرورت افزایش رغبت و تشویق مردم برای مصرف و خرید چای داخلی تاکید نمود و گفت : در سال‌های اخیر میل و گرایش مردم به مصرف چای داخلی به نحو قابل قبولی افزایش یافته است .
وی از اهتمام ویژه دولت نسبت به پرداخت حق و حقوق چایکاران یاد کرد و افزود : با وجود دولت تدبیر و امید میزان درآمد چای در سال‌های اخیر از دو رقمی‌به سه رقمی‌ارتقا یافته است و با تبلیغات وسیعی که در زمینه گسترش چای صورت گرفت صرفا کارخانه جات بصورت تک محصولی فعالیت نمی‌کنند بلکه در بخش‌های ترکیبی ؛ دمنوش‌های گیاهی بصورت تلفیقی با چای و همچنین چای سفید و سبز و مواردی از این قبیل فعالیت می‌کنند که سود کارخانه دار را افزایش و زمینه حضور کارگران را بیشتر خواهد کرد
روزبهان تاکید کرد: به تمام ادارات و هر برنامه تلویزیونی که می‌روم تاکید به استفاده از چای ایرانی دارم و امسال مصمم هستم با تجه به شعار سال هم در بخش کیفی سازی و هم در شناسایی چای ایرانی به مردم بیش از پیش تلاش نماییم تا بتوانیم هم کشاورز و هم جوانان را برای جذب در این بازار کار تشویق و راصی نگاه داریم
وی احیای باغات چای و اعطای وام‌های به زراعی را از جمله اقدامات مهم دولت در راستای تشویق و ترغیب چایکاران برای تولید چای ذکر نمود و ابراز امیدواری کرد این وضعیت در سال جاری استمرار یابد.

کد خبر : 15401 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۱۵

بیشتر بخوانید

نظر شما