کنسانتره ترکیه

افول بازار کنسانتره آبمیوه در ترکیه در سال ۲۰۱۷

بازار کنسانتره آبمیوه در کشور ترکیه در سال ۲۰۱۷ شرایط چندان مناسبی نداشت. در کنار کاهش فروش و کاهش دسترسی, قیمت هر واحد پودر کنسانتره هم در این کشور کاهش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین با افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای محصولات ارگانیک آبمیوه در ترکیه فروش آبمیوه مبتنی بر کنسانتره کاهش یافته است . البته به دلیل پایین بودن قیمت کنسانتره در مقایسه با آبمیوه، مصرف‌کنندگان کم درآمد، مصرف محصولات مبتنی بر آن را ترجیح می‌دهند.

دسترسی به کنسانتره‌ از طریق سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است، زیرا هزینه‌ قفسه‌های این فروشگاهها بالاست و شرکت‌های متمرکز قادر به پرداخت آن نیستند.

همچنین میانگین قیمت هر واحد پودر کنسانتره با افزایش تولید محصولات دیگر در سال ۲۰۱۷ کاهش یافت. علاوه بر این، از آنجا که این محصولات برای مصرف‌کنندگان با درآمد پایین‌تر تولید می‌شود، تولیدکنندگان تمایلی به افزایش قیمت محصولات خود ندارند.

در سال ۲۰۱۷، شرکت Nazli Gida AS، با نام تجاری Nazo، دارای سهم اصلی عمده‌فروشی کنسانتره بود. Nazo نام تجاری کنسانتره‌ پودری ترکیه است که به خوبی در این کشور شناخته شده است. در مجموع شرکت‌های داخلی ترکیه سهم عمده‌ای از کنسانتره را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص دادند. تنها شرکت بین‌المللی با سهم قابل توجه، شرکت Kraft Jacobs Suchard SA با نام تجاری Tang بود که البته این شرکت هم از رقابت اصلی به مرور خارج شد.

یکی از مشکلات بازار کنسانتره در ترکیه فقدان پشتیبانی بازاریابی مناسب است. نبود این عامل در افزایش رشد سهام رقیبان کنسانتره تاثیرگذار بود. تنها  شرکت Nazli Gida AS در برخی اوقات کنسانتره Turkish Juice Concentrateرا در تلویزیون تبلیغ می‌کند؛ با این حال، هیچ شرکت تجاری حمایت تبلیغاتی از کنسانتره نکرده است.

کد خبر : 15398 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۲۲:۴۴

بیشتر بخوانید

نظر شما