صنعت چای ایران در تبلیغات ضعف دارد/ خصوصی‌سازی چای در دهه 70 غلط بود

انتقاد یک نماینده از مصرف چای خارجی در مجلس

آيا خود مجلس به عنوان قانونگذار و ناظر بر قانون واقعا از كالاي داخلي استفاده مي كند؟ چايي كه در رستوران مجلس مصرف مي شود چاي خارجي است يا چاي لاهيجان؟ ما بايد از خودمان شروع كنيم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین سيدمحمدجواد ابطحي نماينده خميني شهر عضو كميسيون آموزش ، تحقيقات و فناوري  گفته است: يك قانون جامع به نام قانون حداكثر استفاده از توان توليدي كشور و اصلاح ماده ۱۰۴ قانون ماليات‌ها در سال ۹۱ به تصويب مجلس رسيد اجراي اين قانون توسط دولت به كجا انجاميد؟ و مجلس براي نظارت بر حسن اجراي اين قانون چه كرده است ؟ گفت : هم اين قانون بود و هم در بودجه سال ۹۷ و در برنامه پنجم ما دولت را موظف كرديم به عنوان بزرگترين‌ بنگاه خريداري كننده از كالاهاي داخلي بايد استفاده كند.

وی افزوده است: حالا من به دولت كاري ندارم اما ببينيم كه مجلس در اين ارتباط چه كار مي كند؟ آيا خود مجلس به عنوان قانونگذار و ناظر بر قانون واقعا از كالاي داخلي استفاده مي كند؟ چايي كه در رستوران مجلس مصرف مي شود چاي خارجي است يا چاي لاهيجان؟ ما بايد از خودمان شروع كنيم .

وی همچنین به رسالت گفته است: من خودم به عنوان نماينده مردم از دولت نااميد شده‌ام كه واقعا از كالاي ايراني استفاده و از توليدات داخلي حمايت كند و اميدوارم با شعاري كه مقام معظم رهبري در سال جديد در ارتباط با حمايت از كالاي ايراني فرمودند ما نمايندگان و تمامي مسئولين اجرايي و آحاد ملت با همتي مضاعف از صنايع و توليدات داخلي حمايت كنيم تا هم بيكاري از بين برود و هم توليدات داخلي ما رونق يابد و اگر كسي كالاي خارجي وارد كرد بايد هزينه‌اش را از جيب خودش پرداخت كند. و اگر تخلفي كرد قوه قضائيه و ديوان محاسبات قاطعانه با او برخورد كنند.

کد خبر : 15394 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۲۱:۴۳

بیشتر بخوانید

نظر شما