چای رازیانه

کدام غذاها و نوشیدنی‌ها درد مفاصل را تسکین می‌دهند؟

یک متخصص طب ایرانی مصرف غذاها و نوشیدنی‌های ضد التهاب را از راه‌های کاهش التهاب و تورم دانست و درد ناشی از مفاصل را بهبود می‌بخشند.

محمود قادری راه‌های پیشگیری و درمان درد مفاصل را تشریح کرد و گفت: در این بیماری، غضروف بین مفاصل از بین می‌روند و باعث می‌شود که استخوان‌ها با هم برخورد پیدا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، وی گفت: درد مفاصل یکی از انواع شایع آرتریت است که به دلیل سایش مفاصل رخ می‌دهد؛ در این بیماری، غضروف بین مفاصل از بین می‌روند و باعث می‌شود که استخوان‌ها با هم برخورد پیدا کنند. هم‌چنین مفصل محل مورد نظر کمی‌ورم می‌کند و رنگ آن به قرمز مایل به زرد تبدیل می‌شود.

محمود قادری افزود: متعادل کردن وزن یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از درد مفاصل است؛ چاقی فشار زیادی به زانوها و مفاصل ران وارد می‌کند و درد آن را بیش‌تر می‌کند، لذا کاهش وزن در افرادی که دارای اضافه وزن هستند، یکی از راه‌های مهم جلوگیری از پیشرفت این بیماری محسوب می‌شود.

وی گفت: مصرف غذاها و نوشیدنی‌های ضد التهاب از راه‌های دیگر کاهش التهاب و تورم هستند و درد ناشی از آن را بهبود می‌بخشند؛ سیر، پیاز، تره، جعفری، کرفس، لیمو و چای جزو این مواد هستند. هم‌چنین مواد غذایی دارای اسید چرب امگا‌۳ موجود در برخی مواد غذایی نیز می‌تواند التهاب و درد مفاصل را کاهش دهد.

متخصص طب ایرانی با بیان اینکه ورزش کردن راه مهمی‌برای درمان‌ افراد مبتلا به استئوآرتریت است، گفت: ورزش کردن به خصوص تمرین‌های هوازی عضلات اطراف مفاصل آسیب دیده را تقویت می‌کند. هم‌چنین ورزش‌های آبی یکی از بهترین راه‌های درمان‌ طبیعی درد مفاصل است.

قادری اظهار داشت: ماساژ درمانی راه دیگری برای کاهش التهاب عضلات است و درد آن را تسکین می‌بخشد. ماساژ باعث به جریان افتادن خون و در نتیجه تسکین درد می‌شود ولی به دلیل حساس بودن ورم مفاصل باید با احتیاط با آن رفتار کرد.

وی بیان داشت: مصرف مکمل‌ها تحت نظر پزشک باعث ترمیم غضروف‌های آسیب‌دیده می‌شود؛ هم‌چنین آب‌درمانی به خصوص آب چشمه‌های معدنی می‌تواند باعث کاهش درد مفاصل و بهبود حرکات آن شود.
منبع: سلامت نیوز

کد خبر : 15117 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۲۰:۵۸

بیشتر بخوانید

نظر شما