بخشنامه وزارت صنعت برای ورود کالای ثبت سفارش شده با روش غیر بانکی+ سند

بخشنامه وزارت صنعت برای ورود کالای ثبت سفارش شده با روش غیر بانکی+ سند

بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تعیین مهلت ۱۸۰ روزه جهت ورود کالای ثبت سفارش شده با روش های غیر بانکی ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه  تجارت بخشنامه شماره ۲۶/۱۰۰/۹۷ مورخ ۵/۱/۱۳۹۷ را خطاب به مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات به شرح زیر اعلام نموده است:
در اجرای ماده ۴۰ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات مواراد زیر جهت اجرا و اقدام لازم برای سال ۱۳۹۷، تعیین و ابلاغ می‌گردد:

۱- مدت اعتبار ثبت سفارش تا اطلاع ثانوی ۹۰ روز از تاریخ صدور تعیین می‌گردد. بدیهی است موارد مربوط به تبصره ۳ ماده ۴۰ آیین نامه فوق پس از تعیین توسط وزارت جهاد کشاورزی، به آن دفتر اعلام خواهد شد.
۲- اعتبار دریافت‌های ثبت سفارش ۳۰ روز تعیین می‌گردد.
۳- حداکثر ورود کالا به کشور:
الف- روش غیر بانکی: حداکثر ظرف ۱۸۰ روز از تاریخ صدور ثبت سفارش، وارد کننده مجاز به ورود کالا به کشور می‌باشد.
ب- روش بانکی: مهلت ورود کالا به کشور در این روش پس از صدور ثبت سفارش، تابع مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران خواهد بود.
۴- حداکثر زمان پرداخت کارمزد ۷۲ ساعت بعد از تأیید پرنده و صدور فیش کارمزد می‌باشد و در صورت عدم پرداخت در مهلت مقرر درخواست ثبت سفارش یا تمدید حذف می‌گردد.
۵ – تغییر نوع کالای اساسی در ثبت سفارش‌هایی که برای آن‌ها اعتبار اسنادی گشایش شده و یا حواله ارزی بانکی ارسال شده است. بر اساس درخواست بانک و مجوز دستگاه‌های ذی ربط قابل انجام است.
۶- لازم به یاد آوری است تمدید سفارش صرفاً بر اساس تبصره یک ماده ۴۰ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات و در صورت تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت قابل انجام است و در غیر اینصورت تمدید ثبت سارش امکان پذیر نمی‌باشد.
برای مشاهده تصویر بخشنامه کلیک کنید
منبع: فودپرس
کد خبر : 14969 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۶:۳۵

بیشتر بخوانید

نظر شما