کشف آبمیوه احتکار شده

انهدام ۱۴۱۹ تن غذا و نوشیدنی فاسد

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، از معدوم سازی ۱۴۱۹ تن مواد غذایی و نوشیدنی فاسد و غیر بهداشتی در بازرسی‌های نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، سیدرضا غلامی‌گفت: اکیپ‌های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت از ابتدای طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط (۱۵ اسفند۹۶) تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری، بیش از ۹۰۴ هزار بازدید از مراکز و اماکن با تاکید بر مراکز و اماکن حساس داشتند.

وی اظهار داشت: اکیپ‌های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت در این مدت، حدود ۳۳ هزار بازدید از مراکز و اماکن بین راهی و ۲۰ هزار بازدید مشترک با سایر دستگاه‌های اجرایی به ویژه تعزیرات حکومتی داشتند.

غلامی‌تصریح کرد: در طول طرح سلامت نوروزی، ۱۱ هزار و ۶۴۴ مرکز و مکان متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و دو هزار و ۴۰۰ مرکز و محل متخلف نیز پلمپ شدند.

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به معدوم سازی ۱۴۱۹ تن مواد غذایی و نوشیدنی فاسد و غیربهداشتی در طول طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط، خاطرنشان کرد: در این مدت، ۴۷۹ هزار مورد کلرسنجی، ۲۶ هزار مورد نمونه برداری مواد غذایی و نوشیدنی از سطح عرضه و ۲۸۰ هزار مورد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی انجام شد.

غلامی‌یادآور شد: تمام تلاش و هدف وزارت بهداشت در ایام تعطیلات نوروزی، تامین سلامت مردم و مسافران نوروزی بود و در این راستا، در طرح سلامت نوروزی امسال شاهد تقویت تجهیزات پرتابل بازرسی بهداشت محیط بودیم.

منبع: مهر

کد خبر : 14915 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۱۸ - ۲۱:۵۶

بیشتر بخوانید

نظر شما