مصرف چای سبز و آبمیوه

نوشیدنی‌های مفید برای کاهش تهوع در سفر نوروزی

در سفرهای نوروزی در صورت داشتن حالت تهوع همراه با کم شدن آب بدن، می‌توان با مصرف برخی نوشیدنی‌ها حالت تهوع را تسکین داد که در مطلب زیر به آن اشاره شده است.

کد خبر : 14223 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۹:۴۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، اگر در هضم مواد غذایی جامد مشکل دارید، استفاده از آب سیب راهکار مناسبی است. همچنین مصرف روزانه یک عدد سیب  در کنار سبزی‌های خام تُرد همچون هویج، راهکار مناسبی برای پیشگیری از ایجاد حالت تهوع است.

همچنین زنجبیل، یکی از ترکیباتی است که هم حالت تهوع و هم استفراغ را تسکین می‌دهد. چای زنجبیلی، زنجبیل، آب‌نبات‌های زنجبیلی یا بیسکویت‌های زنجبیلی برای رفع حالت تهوع مفید است.

موز  به تامین پتاسیم مورد نیاز بدن کمک می کند پتاسیم، نوعی الکترولیت است که با استفراغ یا اسهال از بدن خارج می‌شود.

همچنین  موز حالت نشاسته‌ای و چسبناک دارد که برای رفع اسهال مفید است.

نوشیدن مقداری آب در مواقع مواجهه با حالت تهوع، یکی از ترفندها برای تسکین این مشکل است. اگر در طول روز به اندازه کافی آب مصرف و تعادل آب  در بدن حفظ شود  از ابتلا به تهوع و همچنین سردردهای همراه با تهوع جلوگیری می شود.

نوشیدن مایعات به خصوص آب از کم‌آبی بدن جلوگیری می‌کند، اما زیاده‌روی در مصرف مایعات نتیجه معکوس دارد و حالت تهوع را تشدید می کند.

مصرف مواد غذایی سرشار از پروتئین سالم همچون مغزهای خام حتی کره بادام‌زمینی خالص، در صورت آلرژی نداشتن به آن که هضم راحتی هم دارند، ترفند مناسبی برای رفع تهوع  است.

پروتئین‌های سالم ازجمله مغزهای خام، انرژی تخلیه‌شده را سریع جایگزین می‌کند و به همین دلیل سریع حالت تهوع را از بین می‌برد.

 

نظر شما