ارزش صادرات چای کشورها
چین و سریلانکا بیشترین درآمد را از صادارت چای دارند

ارزش دلاری صادرات ۱۰ کشور بزرگ صادر کننده چای+ نمودار

کشورهای چین و سریلانکا روی هم رفته در سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از صادرات چای در آمد داشته‌اند. در همین سال هند هم ۶۶۲ میلیون دلار در آمد داشته است.

کد خبر : 14189 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۰۲ - ۲۱:۲۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمودار زیر ارزش صادرات چای ۱۰ کشور  صادر کننده چای را در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد. بر پایه اطلاعات این نمودار کشور چین در سال ۲۰۱۶ در حدود ۱ میلیارد و ۴۸۵ میلیون دلار صادرات چای داشته است. در همین سال سریلانکا ۱ میلیارد و ۲۵۱ میلیون دلار صادارت چای داشته است و پس از این کشور هند ۶۶۲ میلیون دلار، آلمان ۲۳۲ میلیون دلار، لهستان ۱۹۴ میلیون، انگلیس ۱۳۴ و آمریکا ۱۲۷ میلیون دلار صادرات چای داشته‌اند.

یراساس آمارهای منتشر شده صادرات چای ایرانی در سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ با افت و خیزهایی همراه بوده است، اما هیچ‌گاه حجم صادرات این بخش به ۴۰ میلیون دلار هم نرسیده است.

ارزش صادرات چای کشورها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین چین بزرگترین تولید کننده چای در جهان است و میزان تولید چای این کشور از ۱ میلیون و ۲۰ هزار تن در سال ۲۰۰۶ به ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تن در سال ۲۰۱۶ رسیده است.. چین به عنوان بزرگترین تولید کننده چای در جهان چیزی در حدود ۳۲۹ هزار تن از تولید خودش را در سال ۲۰۱۶ میلادی صادر کرده است.

نظر شما