آبمیوه‌های محبوب آمریکایی‌ها در رستوران+ نمودار

سه رده سنی در آمریکا هنگام حضور در رستوران‌ها بیشتر از هر آبمیوه دیگری آب پرتقال را سفارش می‌دهند. آب آناناس و آب تازه سیب هم در بین آمریکایی‌ها طرفداران خودش را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  نمودار زیر سفارش انواع آبمیوه تازه در رستوران‌های آمریکا از سوی مشتریان در سه رده سنی ۱۸ تا ۲۹ سال، ۳۰ تا ۵۹ سال و ۶۰ سال به بالا را نشان می‌دهد. همانطور ه این نمودار می‌گوید آب پرتقال محبوب ترین آبمیوه سفارشی در رستوران‌های در هر سه رده سنی است که به ترتیب ۱۸ تا ۲۹ سال ۵۱ درصد، ۳۰ تا ۵۹ سال ۵۶ درصد و بالاتر از ۶۰ سال در حدود ۴۸ درصد این آبمیوه را در رستوران‌های آمریکا سفارش می‌دهند.
مردم آمریکا بیشتر از همه مردم جهان در رستوران برای صرف نوشیدنی و غذا هزینه می‌کنند. فاصله این کشور با چین به عنوان دومین رقیب این بازار ۱۶ درصد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین ۱۲ درصد ۱۸ تا ۲۹ سال، ۲۴ درصد، ۳۰ تا ۵۹ سال و ۳۷ درصد و بالاتر از ۶۰ سال در  در رستوران‌های آمریکا آبمیوه تازه سفارش نمی‌دهند. کل مصرف آبمیوه و نکتار جهان در سال ۲۰۱۶ در حدود ۳۶ میلیارد لیتر بوده است.آمریکای شمالی و کشورهای اروپایی دست بالا را در مصرف آبمیوه و نکتار دارند. سرانه مصرف هر فرد اروپا ۱۲ برابر بیشتر از سرانه مصرف در آسیا پاسیفیک است.
برپایه بعضی گزارش‌هامصرف سرانه آبمیوه طی چند سال اخیر از مرز ۱۲ لیتر به زیر ۱۰ لیتر رسیده است.آمار مصرف آبمیوه در ایران به ویژه در چند سال اخیر روند نزولی را طی کرده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن کنسانتره و آبمیوه می‌گوید شرایط قابل تحملی در بازار کنسانتره و آبمیوه به وجود آمده چراکه کارخانجات مجبور هستند با سوبسید و قیمت نامناسب محصولات خود را در اختیار مغازه داران قرار دهند.

 

کد خبر : 13934 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۸:۴۰

بیشتر بخوانید

نظر شما