کاهش حجم فروش نوشیدنی گازدار شرکت بزرگ اروپایی/ افزایش فروش چای آماده و آبمیوه

غول صنعت نوشیدنی در قاره اروپا در بازه زمانی بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ با کاهش حجم فروش در نوشیدنی‌های گازدار و افزاش فروش آبمیوه و چای آماده روبرو شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین شرکت هلندی رفرسکو گربر یکی از شرکت‌های پیشرو در تولید نوشیدنی در اروپاست و در بخش‌های مختلف این قاره سهم درآمد بالایی دارد. رفرسکو تولید کننده نوشابه، آب بسته بندی، آبمیوه و نوشیدنی‌های انرژی است. نمودار زیر حجم فروش محصولات مختلف رفرسکو گربر را بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ نشان می‌دهد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمودار بالا  نشان می‌دهد که این شرکت هلندی بیشترین فروش را  بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶  در بخش سافت درینک و نوشیدنی گاز دار داشته است که البته به این فروش به تدریج کم شده و ظرف ۳ سال افت ۶ درصدی پیدا کرده است. در مقابل فروش آبمیوه این  در همین بازه زمانی چیزی حدود ۵ درصد افزایش یافته است. فروش آب بسته بندی در این شرکت هم در همین بازه زمانی کاهش حدود ۶ درصدی داشته اما چای حاضری این شرکت  بیش از ۳ درصد افزایش فروش را تجربه کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین کل مصرف آبمیوه و نکتار جهان در سال ۲۰۱۶ در حدود ۳۶ میلیارد لیتر بوده است. در سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۲۰ میلیارد و ۵۵۰ میلیون لیتر آبمیوه مصرف شده است. پیش بینی شده بود این میزان در سال ۲۰۱۷ ۱۰ میلیون لیتر کاهش پیدا کند.

کد خبر : 13889 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۰:۵۰

بیشتر بخوانید

نظر شما