5 تولید کننده اصلی چای
رشد تولید چای در چین بسیار محسوس است

میزان تولید ۵ کشور اصلی تولیدکننده چای از ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶+ جدول و نمودارها

در سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ رشد تولید چین در چای بسیار محسوس بوده و به بیش از ۲ میلیون تن رسیده اما در همین بازه زمانی تولید چای در سریلانکا افت داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین جدول  و نمودارهای زیر میزان تولید چای در ۵ کشور اصلی یعنی چین؛ هند، کنیا، سریلانکا و اندونزی را نشان می‌دهد. چین بزرگترین تولید کننده چای در جهان است و  میزان تولید چای این کشور از ۱ میلیون و ۲۰ هزار تن در سال ۲۰۰۶ به ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تن در سال ۲۰۱۶ رسیده است که رشد بسیار محسوسی است. چین به عنوان بزرگترین تولید کننده چای در جهان چیزی در حدود ۳۲۹ هزار تن از تولید خودش را در سال ۲۰۱۶ میلادی صادر کرده است.
رشد تولید چای هند به نسبت چین بسیار کندتر بوده است و در همین بازه زمانی از ۹۵۵  هزار ۹۰۷ تن به  یک ملیون و ۲۳۹ هزار ۱۹۰ تن رسیده است. در چند سال گذشته میزان صادرات چای هند به ایران افزایش داشته است. این میزان در سال ۲۰۱۷ به ۴۱۵ میلیون کیلو افزایش یافت. آخرین بار هند در سال ۱۹۸۱ به رکورد ۲۴۱٫۲۵ میلیون کیلو صادرات چای دست یافته بود.

5 تولید کننده اصلی چای

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمودار ستونی زیر هم گویای رشد تولید چای در چین است. در عین حال رشد چای در کشوری مثل کنیا هم از ۳۱۰ هزار ۶۰۷ تن در سال ۲۰۰۶ به ۴۴۷۷ هزار ۸۰۸ تن در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

5 تولید کننده اصلی چای

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  همانطور که نمودار زیر نشان می‌دهد تولید چای در سریلانکار در بازه زمانی ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ کاهش داشته است و از  ۳۰۴ هزار ۶۰۳ تن به ۲۹۲ هزار و ۳۶۲ تن رسیده است.رئیس رادیو و تلویزیون سریلانکا می‌گوید اولین دلیل سفر ایرانیان به این کشور جنوب شرق آسیا علاقه آنان به محصولات چای سریلانکا است.

کشورهای تولید کننده چای

 

 

کد خبر : 13862 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۲:۴۲

بیشتر بخوانید

نظر شما