آتش سوزی در کارخانه آبمیوه متعلق به بنیاد مستضعفان

آتش سوزی در کارخانه آبمیوه متعلق به بنیاد مستضعفان

نماینده بنیاد مستضعفان در قلعه گنج از بروز آتش سوزی در کارخانه تولید آبمیوه پاکدیس این شهرستان خبر داد. مرکز شهرستان قلعه گنج در ۴۲۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مهدی اماندادی گفت: آتش سوزی ساعت ۱۳ و ۳۰ امروز در این کارخانه آغاز شده که بلافاصله گزارش این حریق به مرکز آتش نشانی قلعه گنج اعلام می‌شود.وی ادامه داد: با توجه به کمبود امکانات آتش نشانی در این شهرستان، خودروهای آتش نشانی شهرستان‌های کهنوج و منوجان در اطفاء حریق کارخانه تولید آبمیوه پاکدیس قلعه گنج کمک کردند.
اماندادی اظهار کرد: علت و میزان خسارت آتش سوزی کارخانه تولید آبمیوه پاکدیس در حال بررسی است که به محض مشخص شدن اعلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه آتش سوزی از انبار کارخانه تولید آبمیوه آغاز شده است تصریح کرد: مواد اولیه تولید آبمیوه شامل شکر و کنستانتره موجود در انبار کارخانه مورد حریق قرار گرفته است.
وی بیان کرد: کارخانه تولید آبمیوه پاکدیس قلعه گنج از طرح‌های اقتصاد مقاومتی شهر پایلوت اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۴ با اشتغالزایی ۲۵ نفر و با حمایت بنیاد مستضعفان راه اندازی شده است.
طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی از سال ۱۳۹۳ به پیشنهاد استاندار کرمان و مشارکت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی‌در شهرستان محروم قلعه گنج در دست اجراست.
این طرح که به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور نیز مطرح است با تکیه بر توانمندی محلی مردم منطقه و بهره گیری از ظرفیت بخش غیردولتی اجرا شده و تشکیل صندوق‌های خرد روستایی برای تجمیع سرمایه‌های مردم و اعطای تسهیلات برای ایجاد مشاغل پایدار از ثمرات این طرح است.
مرکز شهرستان قلعه گنج در ۴۲۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

کد خبر : 13758 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۲۱:۳۶

بیشتر بخوانید

نظر شما