کشف انبار آب معدنی در نیشابور

صادرات آب معدنی ترکیه به ۱۱۰ کشور جهان

آب معدنی کشور ترکیه در سال ۲۰۱۷ به ۱۱۰ کشور صادر شده است. آلمان و انگلیس مهمترین مقصد صادراتی آب معدنی ترکیه هستند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در  سال ۲۰۱۷، آبهایی که از منابع طبیعی ترکیه و بخصوص از بورسا و ساکاریا استخراج شده به ۱۱۰ کشور صادر شده و درآمدی به میزان ۶۶٫۸ میلیون دلار برای ترکیه ایجاد کرده استو

فروش آب بسته بندی شده ترکیه در مقایسه با سال گذشته، از نظر وزن، ۵ درصد و از نظر ارزش، ۴ درصد افزایش داشته است. سال گذشته از صادرات ۴۲۹ هزار و ۶۱۹ تن آب معدنی، ۶۶٫۸ میلیون دلار درآمد برای ترکیه حاصل شده بود.

ترکیه چیزی در حدود ۱۲ میلیون دلار، ۱۰۸ هزار دلار یمعادل  ۸۲۴  تن آب معدنی به انگلیس صادر کرده است که  در مقایسه با سال ۲۰۱۶، از نظر توناژ، ۵ درصد و از نظر ارزش نیز ۱ درصد افزایش یافته است.

ترکیه به آلمان نیز در ازای ۱۴٫۶ میلیون دلار، ۸۶ هزار و ۵۵۳ تن آب معدنی صادر کرده است. صادرات به آلمان در مقایسه با سال ۲۰۱۶، از نظر وزنی، ۱۲ درصد و از نظر ارزش، ۳۷ درصد افزایش داشته است. فروش خارجی به آلمان و انگلستان، حدود ۴۰ درصد از کل صادرات آب معدنی ترکیه است.

آب معدنی ترکیه در کشورهای خلیج فارس نیز تقاضا دارد. ترکیه سال گذشته به میزان ۵۶ هزار و ۳۱۸ تن به امارات متحده عربی آب معدنی فروخت و  ۹٫۸ میلیون دلار در آمد به دست آورد.

ترکیه به عربستان سعودی، چیزی در حدود ۴٫۸ میلیون دلار و ۲۷ هزار و ۸۴۹ تن آب معدنی و به رژیم اشغالگر قدس در مقابل ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار، ۳۲ هزار و ۷۸۴ تن و به قبرس، ۲۲ هزار و ۵۹۰ تن آب معدنی به ازای ۳ میلیون و ۵۴۰ هزار دلار آب معنی فروخته است.

منبع: تی آر تی

کد خبر : 13693 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۲۱:۲۱

بیشتر بخوانید

نظر شما