آمار قیمت جهانی قهوه از سال 1998 تا 2016+ نمودار

روند قیمت جهانی انواع قهوه از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۶+ نمودار

قهوه عربیکا طبیعی برزیل بالاترین قیمت جهانی خود را در سال ۲۰۱۱ نسبت به دیگر برندهای قهوه به دست آورد و پایین‌ترین قیمت جهانی قهوه در این سال‌ها متعلق به قهوه روبوستا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، نمودار زیر قیمت جهانی قهوه را از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۶ به اساس نوع قهوه نشان می‌دهد. آمار قیمت سالانه عربیکا ملایم کلمبیا در سال ۲۰۱۳ به حدود ۱٫۴۸ دلار در هر پوند رسید و این رقم در سال ۲۰۱۶ به بالاترین قیمت خود یعنی ۱٫۹۸ دلار در هر پوند افزایش یافت. قهوه عربیکا طبیعی برزیل با ۲٫۴۸ دلار در هر پوند در سال ۲۰۱۱ بالاترین قیمت خود را در ۷ سال گذشته تجربه کرده است. قهوه روبوستا نیز با ۱٫۰۹ دلار در هر پوند همانند قهوه عربیکا طبیعی برزیل در سال ۲۰۱۱ بالاترین فروش خود را داشته است.

آمار قیمت جهانی قهوه از سال 1998 تا 2016+ نمودار

آمار قیمت جهانی قهوه از سال 1998 تا 2016+ نمودار

آمار قیمت جهانی قهوه از سال 1998 تا 2016+ نمودار

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین بر پایه برخی گزارش‌ها در مجموع قیمت قهوه عربیکا و ربوستا بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۵ روند رو به کاهش اما با ثباتی را داشته است. تنها بی ثباتی قیمت این دو نوع قهوه به سال ۲۱۰۴ باز می‌گردد.

در سال ۲۰۱۶، برزیل با ۵۵ میلیون کیسه ۶۰ کیلوگرمی‌بیشتر تولید قهوه در جهان را داشت  و ویتنام با حدود ۲۵٫۵ میلیون کیسه قهوه ۶۰ کیلوگرمی‌در رتبه دوم قرار داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مصرف قهوه در جهان بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ به چیزی نزدیک به ۱۰ میلیارد کیلو رسیده است که در ۵ سال گذشته بی‌سابقه است. هماکنون کشورهای وارد کننده بیش از ۲ برابر کشورهای صادر کننده قهوه مصرف می‌کنند.

 

کد خبر : 13672 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۸:۲۲

بیشتر بخوانید

نظر شما