مصرف چای در طبقات اجتماعی

مصرف انواع چای در انگلیس بر پایه طبقات اجتماعی+ نمودار

طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه انگلیس کمتر از طبقات متوسط به پایین این جامعه چای سیاه مصرف می‌کنند و در مقابل چای میوه‌ای و گیاهی بیشتری می‌نوشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  نمودار زیر مصرف انواع چای را بر پایه طبقات اجتماعی در انگلیس نشان می‌دهد. رنگ آبی نمایانگر طبقات A و B و C1 است و رنگ مشکی نمایانگر طبقات C2 و D و E

مصرف چای در طبقات اجتماعی

برپایه این نمودار؛ طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه حدود ۴۸ درصد چای سیاه و طبقات متوسط به پایین، ضعیف و خیلی ضعیف جامعه انگلیس ۵۲ درصد چای سیاه مصف می‌کنند.

همچنین طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه حدود ۶۳درصد چای میوه‌ای و دارویی و طبقات متوسط به پایین، ضعیف و خیلی ضعیف جامعه انگلیس ۳۷درصد این نوع چای  را مصرف می‌کنند.

طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه حدود ۶۶درصد چای کیسه‌ای  و طبقات متوسط به پایین، ضعیف و خیلی ضعیف جامعه انگلیس ۳۴درصد این نوع چای را مصرف می‌کنند.

طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه حدود ۵۹ درصد چای سبز  و طبقات متوسط به پایین، ضعیف و خیلی ضعیف جامعه انگلیس ۴۱درصد این نوع چای را مصرف می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین بر پایه جدول پایین، دهك‌هاي درآمدي جامعه  از سطح كمترين درآمد به بيشترين درآمد (دهك اول به دهك دهم) مرتب می‌شود و در هر دهك، يك دهم جمعيت قرار مي‌گيرد. سطح اجتماعي A بيشترين درآمد را داشته و سطح اجتماعيE بسيار فقير هستند.این روش یکی از روش‌هاي کلاسیک دسته‌بندي مصرف کنندگان در بخش‌بندي‌بازار (Segmentation) است.

 

دهک بندی

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین طبق برآورد آماری در سال ۲۰۱۶ در میان انگلیسی‌ها، ۳۴ درصد آنها چای را با شیر و بدون شکر می‌نوشند و ۱۵ درصد هم ترجیح می‌دهند چای خود را با شیر و قند سرو کنند.
براساس آمار، چای سیاه انگلستان در سال ۲۰۱۵ نسبتبه انواع دیگر چای‌ها، بالاترین میزان فروش را داشته و چای میوه‌ای در جایگاه بعدی فروش چای سیاه قرار دارد. طبق برخی گزارش‌ها میزان مصرف چای در انگلیس نسبت به صرف قهوه در حال کاهش است.

کد خبر : 13644 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۳:۰۳

بیشتر بخوانید

نظر شما