نوشیدنی‌ رفع حساسیت بهاری در طب سنتی چیست؟

نوشیدنی‌ رفع حساسیت بهاری در طب سنتی چیست؟

یک متخصص طب سنتی گفت: خوردن یکسری از دمنوش های گیاهی و رعایت برخی توصیه ها می توان از حساسیت های فصل بهار جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محمدرضا حاجی حیدری گفت: فصل بهار یکی از فصل‌هایی است که به دلیل وجود گل و گیاه فراوان برای برخی افراد آزاردهنده است و باعث حساسیت فصلی می‌شود.

شایع ترین حساسیت بهاری آلرژی است و معمولا با علائم آبریزش بینی، اشک چشم، گلودرد و خارش بینی بروز می‌کند. از دیگر حساسیت‌های فصل بهار آلرژی‌های پوستی، کهیر و … است.

وی در ادامه افزود: افرادی که در این فصل دچار آلرژی می‌شوند باید به این توصیه‌ها توجه کنند. در فصل بهار باید مقدار غذا به نسبت زمستان کمتر شود و از گوشت و مرغ و کالری کمتری استفاده شود. همچنین از خوردن خوراکی‌های خیلی شور یا ترش پرهیز شود.

حاجی حیدری افزود: این افراد باید در این فصل مصرف سیر خام، فلفل و پیاز را کم کنند و اگر اضافه وزن دارند تلاش کنند که وزنشان کاهش یابد همچنین از خوردن آب خیلی سرد و قرار گرفتن در معرض سرما به خصوص بعد از ورزش و دوش گرفتن با آب سرد بپرهیزند.

وی اظهار داشت: استرس می‌تواند یک عامل تشدیدکننده حساسیت در این فصل باشد که باید کنترل شود.

وی با بیان این که خوردن دمنوش‌ها می‌تواند با توجه به مزاج افراد نقش موثری داشته باشد افزود: مصرف دمنوش بنفشه، عناب، میوه گل نسترن دمنوش آلبالو و همچنین دمنوش‌هایی که طبع سرد دارند، می‌توانند از بروز حساسیت در این فصل پیشگیری کنند.

کد خبر : 13577 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۲۰:۱۰

بیشتر بخوانید

نظر شما