برگزاری بازار خوراکی و نوشیدنی در دانشگاه امیرکبیر

مطابقت ۸۵ درصدی غذا و نوشیدنی با استانداردهای ملی

مدیرکل نظارت بر استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد گفت: امسال ۱۴ هزار نمونه از مواد غذایی و نوشیدنی موجود در بازار مورد آزمون قرار گرفته که ۸۵ درصد آنها با استانداردهای ملی مطابقت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، غلامرضا امینی امروز در حاشیه دوره آموزشی مدیران کنترل کیفی کارخانجات و صنایع همدان در جمع خبرنگاران بیان کرد: در طرح کنترل بازار، کارشناسان استاندارد به عنوان خریدار و مصرف کننده از بازار نمونه‌هایی را برداشت کرده و مورد آزمایش قرار می‌دهند که تنها ۱۵ درصد از آنها با استانداردهای ملی تطابق نداشتند.

امینی با بیان اینکه طرح کنترل بازار در سراسر استان‌ها به طور مستمر اجرا می‌شود، به مصرف‌کنندگان اطمینان خاطر دارد، کالاهای دارای نشان استاندارد عاری از آلاینده‌های شیمیایی، سموم و فلزات سنگین است.
امینی یادآورشد: هم اینک بحران جدی در حوزه غذایی و نوشیدنی نداریم و درصد انطباق فراورده‌های غذایی با مولفه‌های استاندارد بسیار بالاست.

ضریب نفوذ استاندارد غذا و نوشیدنی در همدان ۱۰۰ درصد است
مدیرکل نظارت بر استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد به وجود ۵۰۰ واحد تولیدی زیر پوشش استاندارد اشاره کرد و گفت: ضریب نفوذ استاندارد غذا و نوشیدنی در استان همدان ۱۰۰ درصد است.
وی اظهار کرد: با وجود محدودیت‌های اعتباری هشت هزار و ۳۰۰ فقره بازرسی از مراکز عرضه و توزیع در استان همدان انجام شده و همدان از استان‌های موفق در این زمینه است.
به گزارش ایرنا، ۶ هزار واحد تولیدی در زمینه صنایع غذایی، کشاورزی و بهداشتی و حلال تحت پوشش سازمان ملی استاندارد هستند و ۱۲ هزار پروانه کاربرد علامت ملی استاندارد برای آنها صادر شده است.

کد خبر : 13391 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۵:۴۹

بیشتر بخوانید

نظر شما