نوشیدنی انرژی­ زای طبیعی گوآرنا

مروری بر نوآوری‌های صنعت نوشیدنی ۲۰۱۷

در سال ۲۰۱۷ برخی از شرکت‌های تولیدکننده نوشیدنی اقدام به تولید نوشیدنی‌های سالم و ارگانیک کردند. در این مطلب به ۴ نمونه از این محصولات جدید و نوآورانه­‌ که در سال ۲۰۱۷ عرضه شده‌اند، می‌‌پردازیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، در سال ۲۰۱۷ برخی از شرکت‌های تولیدکننده نوشیدنی اقدام به تولید نوشیدنی‌های سالم و ارگانیک کردند از جمله شرکت کولا که نوشیدنی ای با استفاده از گیاه استویا تولید کرد تا شرکت‌هایی که نوشیدنی ارگانیک، پروتئینی و گیاهی تولید کردند. در این مطلب به ۴ نمونه از این محصولات جدید و نوآورانه­‌ که در سال ۲۰۱۷ عرضه شده‌اند، می‌‌پردازیم.

نوشیدنی کولای سبز

نوشیدنی کولای سبز شیرین شده با استویا: نوشیدنی کولای سبز با هدف ارائه یک جایگزین سالم تر برای کولا، که با استویا شیرین شده است، در بریتانیا معرفی شده که هیچ گونه قند، مواد نگهدارنده و آسپارتام ندارد و طعم آن همانند دیگر کولاها است و بدون مواد مضر می­ باشد.

نوشیدنی پروتئین گیاهی Après

نوشیدنی پروتئین گیاهی Après : شرکت نوشابه Après آمریکا، طیف وسیعی از نوشیدنی­ های پروتئینی با مخلوطی از روغن نارگیل و آب نارگیل را تولید کرده است. نوشیدنی­ های تهیه شده با پروتئین‌های ارگانیک از نخود، چیا، کاکائو و کنف، در سه طعم مختلف کاکائو نعناع، شکلات نمک دریایی و وانیل چای پنیری وجود دارند.

نوشیدنی انرژی­ زای طبیعی گوآرنا

نوشیدنی انرژی­ زای طبیعی گوآرنا: شرکت Brain Füd یک خط تولید “نوشیدنی انرژی­ زا هوشمندتر” را به عنوان جایگزینی برای نوشیدنی­ های حاوی قهوه و قند بالا معرفی کرده است. این نوشیدنی با آب مقطر، آبمیوه طبیعی و گوارا تهیه شده و در سه طعم مختلف توت-نارگیل، آناناس-زنجبیل و مرکبات-نعناع عرضه شده است. گفته می­ شود هر نوشیدنی کم کالری شامل هفت نوع ویتامین و مواد معدنی “فراسودمند” می­ باشد که به کاهش خستگی کمک می­ کند.

 

نوشیدنی اسموتی یخ زده

نوشیدنی اسموتی یخ زده: شرکت Pack’d با هدف دسته­ بندی مجدد مخلوط پروتئین­ ها، سه نوع اسموتی یخ زده پروتئینی را ارائه نموده است. این محصول توسط پژوهشگران تغذیه طراحی شده است و بسته آن شامل مخلوط میوه و سبزیجات منجمد به همراه پروتئین آب پنیر می­ باشد. دارای سه طعم مختلف شکلات گیلاس، سیب پخته شده و مخلوط توت فرنگی است. اجزاء آن شامل چغندر قند، سیب زمینی شیرین، انجیر، گیلاس، آسایی و لوکوما است.

کد خبر : 13339 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۷:۰۴

بیشتر بخوانید

نظر شما