کاهش ۲۰ درصدی کالری نوشیدنی‌ها در انگلیس تا 2024

کاهش ۲۰ درصدی کالری نوشیدنی‌ها در انگلیس تا ۲۰۲۴

مسئولان حوزه سلامت انگلیس تاکید کردند تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی باید میزان کالری موجود در محصولات خود را تا ۲۰ درصد کاهش دهند تا به مقابله با بحران چاقی در دوران کودکی کمک شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، مسئولان حوزه سلامت انگلیس تاکید کردند که مردم این کشور برای مقابله با بحران چاقی باید رژیم بگیرند.

آنان اظهار داشتند: رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها و تولید کنندگان مواد غذایی و نوشیدنی باید میزان کالری موجود در محصولات خود را تا ۲۰ درصد کاهش دهند تا به مقابله با بحران چاقی در دوران کودکی کمک شود.

آژانس سلامت عمومی‌انگلیس به صنعت مواد غذایی فرآوری شده این کشور نیز اعتراض کرده و خواستار کاهش کالری مصرفی در محصولاتشان تا سال ۲۰۲۴ شده است چراکه بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی از کودکان با خوردن این محصولات معادل یک وعده غذایی بیشتر در روز مصرف می‌کنند.

مدیر اجرایی آژانس سلامت عمومی‌انگلیس گفت: مردم انگلیس باید رژیم بگیرند.

کودکان و بزرگسالان به طور معمول مقدار زیادی کالری مصرف می‌کنند و به همین دلیل است که بیشتر آنان دچار چاقی یا اضافه وزن هستند. صنعت می‌تواند از طریق ارائه ‌راه‌های جدید میزان کالری موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها را کاهش داده و به خانواده‌ها کمک کند.

به گزارش اسکای نیوز، آژانس سلامت عمومی‌انگلیس کمپینی بر اساس قاعده سرانگشتی ۴۰۰ کالری در وعده صبحانه و ۶۰۰ کالری در هر وعده ناهار و شام راه‌اندازی کرده تا افراد به کنترل کالری مصرفی تشویق شوند.

منبع: ایسنا

کد خبر : 13331 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۵:۴۳

بیشتر بخوانید

نظر شما