آخرین خبر از حآخرین خبر از حل اختلاف سازمان غذا و دارو و استانداردل اختلاف استاندارد و سازمان غذا و دارو و استاندارد

آخرین خبر از حل اختلاف سازمان غذا و دارو و استاندارد

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: همکاری های سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد با تشکیل کمیته های مشترک توسعه می یابد.

کیانوش جهانپور با اشاره به برگزاری نشست صمیمی‌روسا، معاونان و مدیران کل سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد در روز گذشته، افزود: روسا و مدیران ارشد هر دو سازمان در این نشست بر موضوع لزوم همکاری و هم افزایی هر چه بیشتر هر دو سازمان در حوزه‌های مشترک تحت نظارت تاکید داشتند و مقرر شد در این زمینه، کمیته‌های مشترکی جهت تدوین تفاهمنامه و نقشه راه مشترک، تشکیل و در اولین فرصت ممکن موضوع همکاری و هماهنگی بین دو سازمان عملیاتی و اجرایی شود.

وی ادامه داد: نکته مهم و مورد اتفاق مدیران هر دو سازمان، تاکید جدی بر شفافیت هر چه بیشتر، ارتقای فرآیندهای نظارت کیفی، اهمیت موضوع سلامت و ایمنی، اهمیت مضاعف حوزه کالاهای سلامت محور و نیز ضرورت جدی چابک سازی سیستم و پرهیز از هرگونه دوگانگی و چندگانگی در تدوین معیارها و استانداردها و روش‌های بررسی و نظارت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، مجلس شورای اسلامی‌ پیش از این با تصویب طرحی، واگذاری همه امور مربوط به صدور مجوز و نظارت بر این کالاها را به سازمان استاندارد تصویب کرده بود که با مخالفت شورای نگهبان همراه شد و با توجه به اختلاف نظر مجلس و شورای نگهبان این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد و مجمع نیز نظر مجلس را تصویب کرد. هر چند مسئولان وزارت بهداشت معتقد بودند که در این مساله تجدیدنظر شده و نظارت بر حوزه مواد غذایی و نوشیدنی به سازمان غذا و دارو محول شود.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: هر دو سازمان ، اراده جدی برای رفع موانع تولید و تسریع فرآیندها دارند.

جهانپور افزود: نقاط مشترک سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد، نویدبخش فصلی نو در حوزه ایمنی، سلامت و کیفیت کالاهای سلامت محور خواهد بود و بدون شک موجب هم افزایی و استفاده بهینه از پتانسیل‌های فنی و نظارتی و کارشناسی هر دو سازمان خواهد شد.
وی یادآور شد: این همکاری‌ها بطورقطع جایگاه ایمنی و سلامت را در کشور ارتقا خواهد داد و این ظرفیت‌ها منحصر به ظرفیت‌های داخلی نیست و در عرصه بین المللی نیز موقعیت ویژه ای به هر دو سازمان خواهد بخشید.

منبع: ایرنا

کد خبر : 13323 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۳:۱۹

بیشتر بخوانید

نظر شما