افزایش قیمت چای خارجی در هفته دوم آبان‌ماه

افزایش نظارت سازمان استاندارد بر چای وارداتی

سازمان ملی استاندارد ایران میزبان هیاتی از بخش های دولتی و خصوصی چای هندوستان بود. در این نشست ضمن تاکید بر تقویت روابط طرفین، نحوه کنترل و نظارت بر سلامت چای بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین به نقل از سازمان استاندارد، ایران مهمترین واردکننده چای از هندوستان است و سالانه محموله‌های چای به ارزش حدود ۱۰۰ میلیون دلار از هندوستان وارد ایران می‌شود، این حجم از واردات چای و اهمیت این نوشیدنی گرم در سبد غذایی مردم ایران نظارت و کنترل واردات چای در مسیر از مزرعه تا مصرف را ضروری می‌سازد.
در این دیدار که به ریاست مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران تشکیل شده بود نمایندگانی از وزارت جهاد کشاورزی ، وزارت بهداشت ،گمرک و سازمان چای کشور نیز حضور داشتند.
بر اساس این گزارش، در این نشست ضمن تاکید بر تقویت روابط طرفین، موضوعاتی چون میزان رطوبت چای وارداتی، میزان فلزات سنگین در چای، میزان باقیمانده آفت کش‌ها در چای، تازگی چای وارداتی و نحوه کنترل و نظارت بر سلامت چای بررسی شد.
درج تاریخ تولید در مزرعه، در کارخانه و تاریخ انقضا روی محموله‌های چای وارداتی به منظور اطمینان از تازگی چای، معرفی شرکت‌های بازرسی مورد تایید طرفین برای نظارت بر مراحل تولید از مزرعه تا مصرف و الزام طرف هندی برای ارائه نتایج آزمون‌های فلزات سنگین و باقی مانده آفت کش‌ها بر اساس روشهای آزمون مندرج در استاندارد‌های ملی ایران مورد تاکید قرار گرفت.
در نهایت با پیشنهاد هیات ایرانی مقرر شد ظرف یک ماه کارگروه تخصصی از نمایندگان دو طرف تشکیل و مسائل فنی و تخصصی بررسی و تصمیم گیری شود.
کد خبر : 13312 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۱:۱۱

بیشتر بخوانید

نظر شما