رشد مصرف آبمیوه در خاورمیانه و آفریقا تا سال 2021

ممنوعیت اخذ مالیات بر ارزش افزوده نوشیدنی‌ صنعتی در رستوران‌ها

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، با اشاره به اینکه واحدهای صنفی ملزم به درج قیمت کالا به خریداران هستند، گفت: هیچ رستورانی مجاز به گرفتن حق سرویس و همچنین مالیات بر ارزش افزوده بر روی نوشیدنی‌های صنعتی و کارخانه ای از مشتری نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محمد ابراهیم صداقت گفت: طرح نظارت بر بازار نوروزی که از اوایل اسفندماه جاری با مشارکت ۳۰۰ بازرس این سازمان و همچنین مجموعه اتاق اصناف آغاز شده و در حال اجراست تا بیستم فروردین ۹۷ ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: شهروندان حتما از واحدهایی خرید کنند که برچسب قیمت بر روی کالاهای آنها درج شده و چنانچه تخلفی مشاهده کردند حتما اعلام کنند.
صداقت افزود: شهروندان پس از انجام خرید حتما از فروشنده درخواست فاکتور کنند تا این به یک فرهنگ تبدیل شود و واحد صنفی نیز خود را ملزم بداند که به عنوان حقوق مصرف کننده این کار را انجام دهد.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس بیان کرد: واحدهای صنفی حتما باید فاکتورهای خرید را در محل کسب آماده داشته باشند تا در صورت مراجعه بازرسان این معاونت آنها را ارایه دهند و چنانچه این فاکتورها را نداشته باشند تخلف محسوب شده و برای آنها پرونده تشکیل و به تعزیرات ارسال می‌شود.
وی گفت: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، نظارت بر عرضه مواد غذایی به ویژه شیرینی، خشکبار و میوه و همچنین دفاتر صدور بلیت اتوبوس و همچنین فعالیت دفاتر هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی را تشدید خواهیم کرد.
صداقت، با اشاره به تشدید نظارت بر رستوران‌ها اضافه کرد: هیچ رستورانی مجاز به گرفتن حق سرویس و همچنین مالیات بر ارزش افزوده بر روی نوشیدنی‌های صنعتی و کارخانه ای از مشتری نیست.
وی افزود: شهروندان، میهمانان و مسافران نوروزی چنانچه با هر گونه تخلفی مواجه شدند مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴ رسیدگی به شکایات و یا شماره تلفن ۳۲۳۴۰۰۰۰ اتاق اصناف اطلاع دهند.

منبع: ایرنا

کد خبر : 13298 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۲۳:۰۲

بیشتر بخوانید

نظر شما