نوشیدنی‌های مفید فصل بهار چیست؟

نوشیدنی‌های مفید فصل بهار چیست؟

یک متخصص طب سنتی با تاکید بر اینکه در فصل بهار به‌ جای آب از عرقیات استفاده شود، گفت: بهتر است در این فصل از نوشیدنی‌های خنک استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، ناصر رضایی‌پور درباره تدابیر فصل بهار اظهار کرد: در فصل بهار مواد زائد انباشته‌شده در بدن از حالت انجماد خارج شده و در بدن به جریان می‌افتند.به‌گفته وی در فصل بهار بدن در حال پاکسازی است که پرخوری و رعایت نکردن رژیم غذایی، موجب ضعیف شدن بدن می‌شود که زمینه‌ساز ابتلا به بیماری‌ها در فصل بهار است.

مصرف عرق کاسنی یا عرق شاه‌تره در فصل بهار

رضایی‌پور متذکر شد: لازم است در فصل بهار، از خوردن غذا‌های گرم و خشک، حرکت و ورزش زیاد، حمام مکرر و خوردن غذا‌های گوشتی و شیرینی زیاد خودداری شود همچنین بهتر است در این فصل به‌جای آب از عرق کاسنی یا عرق شاه‌تره استفاده شود.وی خاطرنشان کرد: بهتر است در این فصل از مصرف غذا‌های چرب و سرخ‌کردنی، خوراکی‌های تلخ، تند و تیز، و شور که مزاج گرم دارند مانند آجیل شور و گردو پرهیز کرد.

آشنایی با نوشیدنی‌های مفید در فصل بهار

این متخصص طب سنتی ایران یادآور شد: بهتر است در این فصل از نوشیدنی‌های خنک مانند شربت ریواس، شربت عناب، شربت نارنج، لیمو و «به» استفاده کرد.منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر : 12968 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۰۹ - ۲۰:۵۵

بیشتر بخوانید

نظر شما