نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری خارجی در مازندران

حضور تولیدکنندگان نوشیدنی غیر الکلی و آب معدنی در نمایشگاه مازندران

مسئول نخستین نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری خارجی در مازندران گفت که ۱۷ شرکت خارجی از جمله شرکت های آب معدنی و نوشیدنی غیرالکلی برای شرکت در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند.

رضا منصوری افزود که پنج شرکت از این تعداد از کشورهای اروپائی و آسیائی از جمله از چک ، اسلواکی ، روسیه و گرجستان هستند. وی گفت که حدود ۴۰ درصد از مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ متری نمایشگاه بین المللی مازندران در مدت زمان چهار روزه برگزاری نمایشگاه در اختیار این شرکت‌هاست که در زمینه‌های انرژی نو ، لوازم یدکی ریلی ، لکوموتیو ، دیزل ، واگن ، ماشین آلات ساختمانی ، پمپ الکترونیکی و پسماند فعالیت دارند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی مازندران با اعلام این که بعضی از شرکت‌ها هم در حوزه نوشیدنی غیر الکلی و آب معدنی در این نمایشگاه شرکت می‌کنند ، زمان برگزاری آن را هشتم تا پایان روز یازدهم اسفند اعلام کرد.
بر اساس گزارش‌های رسمی‌، در سال جاری ۹۰ میلیون دلار مجوز سرمایه گذاری خارجی در مازندران صادر شد.
همچنین از سال ۸۱ که مرکز جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور تاسیس شد تا سال ۹۶ افزون بر ۳۵۳ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در مازندران جذب شد که دستکم ۴۰ درصد آن مربوط به پسابرجام بوده است.

نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری خارجی در مازندران

مازندران برای سال جاری ۶۷۰ میلیون دلار سهمیه جذب سرمایه گذاری خارجی دارد.
** حضور ۳۰ شرکت بزرگ سرمایه گذاری ایرانی
منصوری همچنین گفت که در این نمایشگاه ۳۰ شرکت بزرگ سرمایه گذاری به خصوص صنایع پتروشیمی‌نیز حضور می‌یابند.
وی تعداد غرفه‌های پیش بینی شده برای این نمایشگاه را ۱۶۲ غرفه اعلام کرد.
منصوری ابراز امیدواری کرد که نخستین نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری خارجی در مازندران بتواند زمینه ساز مشارکت شرکت‌های بزرگ خارجی و داخلی برای سرمایه گذاری در این استان شود.
نخستین نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری خارجی مازندران ۸ تا ۱۱ اسفند به مدت چهار روز در محل شرکت نمایشگاه بین المللی مازندران در محور ساری – قائمشهر برپا می‌شود.
ساعت افتتاح این نمایشگاه ۱۵ عصر روز سه شنبه هشتم اسفند ماه اعلام شد.

منبع: ایرنا

کد خبر : 12856 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۰۷ - ۱۱:۳۱

بیشتر بخوانید

نظر شما