تولید شیر
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:

آمار تولید، صادرات و مصرف شیر در ایران در سال ۱۳۹۶

رکنی، درصد خوداتکایی تولید شیر در کشور را ۱۰۸ درصد عنوان و تصریح کرد: میانگین مصرف سرانه شیر در دنیا برای هر نفر ۱۰۹ کیلوگرم و در ایران ۱۱۰ کیلوگرم می باشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین معاون امور تولیدات دامی‌وزارت جهاد کشاورزی، پیش بینی کرد: تا پایان امسال ۱۰ میلیون تن شیر و نزدیک به یک میلیون انواع لبنیات، صادر شود. حسن رکنی گفت: تاکنون ۹.۶ میلیون تن شیر در کشور تولید و ۸۰۵ هزار تن انواع لبنیات در ۱۰ ماهه امسال صادر شده است.

وی افزود: ۱۰ درصد انواع محصولات لبنی ایران به سایر کشورها و اخیرا به بعضی از ایالت‌های آمریکا صادر شده و مابقی آن نیاز داخلی را به طور کامل تامین کرده است.

رکنی، درصد خوداتکایی تولید شیر در کشور را ۱۰۸ درصد عنوان و تصریح کرد: میانگین مصرف سرانه شیر در دنیا برای هر نفر ۱۰۹ کیلوگرم و در ایران ۱۱۰ کیلوگرم می‌باشد.

وی اظهار داشت: با این حال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌گوید مصرف سرانه شیر در کشور باید به ۱۵۰ تا ۱۶۰ کیلوگرم برای هر نفر برسد.

وی با اشاره به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به دنبال آن هستیم که تولید شیر را تا سال ۱۴۰۰ به ۱۲.۵ میلیون تن و تولید گوشت قرمز را به ۹۲۰ هزار تن برسانیم.

رکنی افزود: توسعه اصلاح نژاد دام سبک بومی‌و ایجاد ترکیب‌های ژنتیکی دام سبک و پر بازده از دیگر برنامه‌های ما در چارچوب این سیاست است

کد خبر : 12852 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۰۷ - ۱۱:۰۶

بیشتر بخوانید

نظر شما