چای‌های عیدانه را بشناسید

راهکارهای نوشیدنی برای رفع آلرژی‌ چیست؟

یکی از درمان‌های موثر در رفع آلرژی‌های فصلی و کاهش عطسه‌های ناشی از آن مصرف برخی از نوشیدنی‌های گیاهی است که روش تهیه آن در مطلب زیر آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، برای کاهش عطسه‌های ناشی از آلرژی و حساسیت‌های فصلی استفاده از روغن بنفشه توصیه می‌شود, روزی ۲ بار، یک تا ۲ قطره از روغن بنفشه را در حفره‌های بینی خود بچکانید, علاوه بر این با استفاده از همین روغن، پیشانی خود را نیز ماساژ دهید, این کار موجب کاهش شدت عطسه‌ها می‌شود و در مواردی به طور کامل برطرف می‌شود.

پرهیز از خوردن انواع ادویه، شکلات، قهوه, غذاهای سرخ‌کردنی در فصل پاییز در رفع حساسیت‌های فصلی مهم محسوب می‌شود.

در بسیاری از حساسیت‌ها، فرد مبتلا به آلرژی از خارش گلوی خود شکایت دارد,گاهی این خارش به حدی می‌رسد که فرد را کلافه می‌کند برای درمان این عارضه می‌توان از دمنوش زیر استفاده کرد:

حدود ۵ گرم گل بنفشه و ۵ گرم شکر تیغال را در ۲ لیوان آب ریخته و روی حرارت ملایم بجوشانید تا یک لیوان از آن باقی بماند, دم‌نوش باقی مانده را صاف کرده و شب پیش از خواب خورده شود.

در افرادی که خارش گلویشان خیلی زیاد است و باعث می‌شود از برنامه‌های روزانه خود باز بمانند، توصیه شده علاوه برشب، صبح بعد از بیدار شدن از خواب یک لیوان دیگر از این دمنوش گیاهی بنوشند.

بیشتر بخوانید: فواید سکنجبین و ماءالشعیر طبی در حفظ سلامتی بدن

در بهبود آلرژی‌ها و حساسیت‌ها، ماءالشعیر طبی بسیار موثر است می‌توان یک لیوان جوی پوست‌کنده را همراه با ۱۰ تا ۱۴ لیوان آب به آرامی‌بپزد تا جوها شکفته شوند، ماده حاصله را پس از کمی‌سرد شدن از صافی رد کرده و آب آن را مصرف کرد.

توجه داشته باشید که ماءالشعیر طبی باید به طور مستمر در طول روز به عنوان نوشیدنی میل شده و تا یک ساعت پس از آن، آب یا خوراکی دیگری مصرف نشود.

منبع: تسنیم

کد خبر : 12399 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۴:۱۸

بیشتر بخوانید

نظر شما