ادامه تعلیق توزیع شیر در مدارس

شیر گران نشد و توزیع آن در مدارس متوقف شد

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: ستاد تنظیم بازار سوم بهمن‌ماه مصوب کرده بود که یارانه به لبنیات اختصاص یابد، اما این موضوع به دلیل فشار بار مالی برای دولت منتفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین رضا باکری در مورد آخرین وضعیت تعیین قیمت لبنیات به‌ویژه سه محصول پرمصرف گفت: سوم بهمن‌ماه ستاد تنظیم بازار مصوبه‌ای را داده بود که به لبنیات یارانه اختصاص یابد، اما با توجه به اینکه دولت فشارهای زیادی بابت کمبود بودجه و اختصاص یارانه دارد، این مصوبه را پس گرفتند.

وی افزود:‌ هفته گذشته قرار بود با وضعیت قیمت لبنیات در ستاد تنظیم بازار تصمیم‌گیری و نهایی شود که به دلیل کثرت موضوعات به دستور جلسه نرسید.

دبیر انجمن صنایع لبنی با اشاره به اینکه قیمت شیرخام بعد از دو سال بالاخره به قیمت اصلی خود رسید خاطرنشان کرد: طبق آخرین تصمیمات قیمت هر کیلوگرم شیر خام درجه یک که میزان باکتری آن زیر یک میلیون باشد ۱۴۴۰ تومان و بالای یک میلیون باکتری ۱۳۲۰ تومان توسط کارخانجات خریداری خواهد شد.

وی در مورد آخرین قیمت محصولات پرمصرف لبنی از جمله ماست و پنیر گفت: سازمان حمایت کار کارشناسی خود را انجام داده و آن را به ستاد تنظیم بازار تقدیم کرده است و باید منتظر بود و دید که چه تصمیمی‌برای تغییر قیمت گرفته می‌شود.

باکری همچنین از اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان بودجه به آموزش و پرورش برای پرداخت بدهی کارخانجات لبنی خبر داد و گفت: این پول چند روز گذشته به آموزش و پرورش پرداخت شد تا بدهی شیر مدارس از سال گذشته پرداخت شود.

وی در پاسخ به این سؤال که وضعیت شیر مدارس امسال به کجا رسید هم گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان برای توزیع شیر در مدارس امسال بودجه در نظر گرفته شده بود که تأمین نشده است و به همین دلیل خبری از توزیع شیر در مدارس نیست.

به گزارش فارس، به دلیل افزایش قیمت نهاده‌های مصرفی دامداران نسبت به پایین بودن قیمت شیرخام اعتراض کرده و نامه‌ای به ستاد تنظیم بازار و وزارت جهاد کشاورزی ارسال کرده‌اند، درعین‌حال کارخانجات لبنی خواستار افزایش قیمت محصولات پرمصرف ازجمله ماست، پنیر و کره هستند، اما تعیین قیمت نهایی به ستاد تنظیم بازار واگذار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین شرکت‌های تولید کننده شیر  از عدم افزایش قیمت شیر ناراضی هستند. در مقابل مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن اشاره به نوسان قیمت لبنیات طی هفته‌های اخیر از تشکیل پرونده برای ۳ شرکت تولید لبنیات خبر داد و گفته است که یکی از شرکت‌ها به ۳۰ میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شد. وی گفته است اگر شرکتی تخلف کند و بر اساس قیمت‌های خود محصولات را به فروش برساند پرونده تشکیل و رسیدگی خواهد شد.

پیشتر رضا باکری خبر داده بود که سازمان تعزیرات حکومتی جریمه‌های ۶، ۸ و ۱۰ میلیارد تومانی بسته به میزان و تناژ محصول برای برندهای لبنی که قیمت شیر استریل خود را افزایش داده‌اند تعیین کرده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین چند روز  پیش هم  دبیر کل کانون انجمن‌های صنایع غذایی با انتقاد از تعزیراتی شدن ۱۱ کارخانه محصولات لبنی گفته بود که کارخانه‌های لبنی ۱۶۰، ۴۰ و ۲۰ میلیارد تومان جریمه شده‌اند و معلوم نیست با چه مقیاسی جریمه صورت گرفته است.

کد خبر : 12323 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۲۱:۲۵

بیشتر بخوانید

نظر شما