چای سنواتی
رییس سازمان چای کشور خبر داد

مزایده تدریجی چای سنواتی برای صادارت

رییس سازمان چای کشور گفت: ۱۸۰میلیارد و ۶۴۶ میلیون تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است. روزبهان گفته تاکنون ۳ هزار تن چای سنواتی هم صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین ،محمدولی روزبهان گفت:مبلغ ۱ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان به حساب عابر بانک سپه چایکاران واریز شد.
وی افزود:به این ترتیب تاکنون در مجموع ۱۸۰میلیارد و ۶۴۶ میلیون تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.
روزبهان در خصوص وضعیت چای سنواتی، تصریح کرد: از ۳۰ هزار تن چای انبار شده سال‌های ۷۹ تا ۸۲ دولت اجازه داد برای مصارف صنعتی حدود ۳ هزار تن آن از طریق مزایده به خارج صادر شود.
وی تصریح کرد:از باقیمانده چای سنواتی سال‌های یاد شده،حدود ۲۷ هزار تن چای در انبارها پلمپ شده است که این مقدار به تدریج برای صادرات به مزایده گذاشته می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پیشتر محمد صادق حسنی مدیر اجرایی سندیکای چای شمال درباره چگونگی تأثیرات این مزایده بر بازار چای سال‌جاری، گفت: بازگشایی مزایده چای سنواتی در شرایطی که فروش محصول سال‌جاری با مشکل روبه‌رو شده تصمیمی‌اشتباه است که فعالان این صنعت را متضرر خواهد کرد.
رئیس سازمان چای هم در واکنش به این انتقادها با تاکید بر این که چای سنواتی به هیچ‌ عنوان وارد بازار مصرف نمی‌شود، گفته بود  چای سنواتی فقط برای مصارف صنعتی به خارج از کشور صادر خواهد شد.
کد خبر : 12162 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۸:۵۹

بیشتر بخوانید

نظر شما