ممنوعیت استفاده از بطری آب معدنی در ادارات خراسان رضوی

بحران بودجه سال ۹۷ برای صنعت آب بسته‌بندی

از آنجایی که محصولات صنعت بسته‌بندی آب دارای دو شاخصه اصلی حجیم بودن و سنگین بودن هستند، در صورت افزایش قیمت حامل‌های انرژی موجب افزایش هزینه‌های توزیع و انتقال محصولات از مبدا به مقصد می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در ادامه واکنش‌ها به پیشنهاد دولت در لایحه بودجه ۱۳۹۷ مبنی بر افزایش قیمت سوخت به‌ویژه بنزین و گازوئیل، دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی از وقوع بحران جدی در صنعت آب در صورت افزایش قیمت حامل‌های انرژی خبر داده است.

به گفته پیمان فروهر دبیر انجمن آب معدنی و آب آشامیدنی به خبرگزاری‌ها، صنعت آب بسته بندي صنعتی متكي به لجستیک است و به دلیل این‌که هر محموله آن به دليل حجم زیاد محصولات، تعداد کمتری از محصول را در بر می‌گیرد بنابراین افزایش هزینه‌های حمل و نقل بر تعداد اندكي از محصولات سرشکن می‌شود و موجب خواهد شد تا شاهد افزایش قیمتها باشیم.

به گفته فروهر از آنجایی که محصولات صنعت بسته‌بندی آب دارای دو شاخصه اصلی حجیم بودن و سنگین بودن هستند، در صورت افزایش قیمت حامل‌های انرژی موجب افزایش هزینه‌های توزیع و انتقال محصولات از مبدا به مقصد می‌شود.

 

گفتگوی مشروح پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین با پیمان فروهر درباره صنعت آب معدنی فردا منتشر می‌شود. با شرایط فعلی و قبل از گران شدن حامل‌های انرژی هم وضعیت صنعت آب بسته بندی مطلوب نیست.سرانه مصرف آب بسته بندی در ایران  ۱۵ تا ۲۰ لیتر است. این در حالی است که فقط در کشور مکزیک سالانه  ۳۵۴ ملیون لیتر  آب بسته بندی مصرف می‌شود.

مصرب آب بسته‌بندی به ویژه سرانه مصرف آب بسته‌بندی در اروپا رو به رشد است. کشور ایتالیا با سرانه مصرف ۱۸۸٫۵ لیتر آب بسته‌بندی شده در سال ۲۰۱۶ بیشترین آمار مصرف این محصول را در بین کشورهای اروپایی دارد. آلمان با ۱۷۷٫۳ لیتر در رتبه دوم است

کد خبر : 10378 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۰۴ - ۱۹:۱۷

بیشتر بخوانید

نظر شما