لغو مجوز واردات آب‌های معدنی فرانسوی

تعلیق واردات سه برند آب معدنی اروپایی

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی از تعلیق مجوز واردات سه برند آب معدنی جهت حمایت از تولیدملی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پیمان فروهر با اعلام این خبر، افزود: مجوز واردات سه برند آب معدنی اروپایی «اویان»، «بادویت» و «پریر» از حدود دو ماه پیش و با دستور سازمان غذا و دارو تعلیق شد.

به گفته وی، این سه برند پیش از این قاچاق محسوب می‌شدند و واردکنندگان آنها از حدود بهمن ماه پارسال برای مجوز واردات اقدام کرده بودند؛ اما برای حمایت از کار و تولید ایرانی، واردات آنها ممنوع شد.

وی گفت: سایر آب معدنی‌های خارجی موجود در بازار نیز قاچاق محسوب می‌شوند که شاخص ترین آنها برند «ووس» نروژ است و بیشتر در مناطق یک تا سه تهران فروخته می‌شود.

فروهر با اشاره به قیمت بالای این آب معدنی‌ها که از ۲۰۰ هزار ریال شروع می‌شود، گفت: مصرف کنندگان این آب‌ها در حقیقت پول برند می‌پردازند و تفاوت کیفی چندانی با آب‌های معدنی داخلی کشورمان ندارند؛ این ارقام با لحاظ کردن تعرفه‌های گمرکی و هزینه‌های ورودی به کشور اعلام می‌شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی با اشاره به تولید سالیانه یک میلیارد و ۳۰۰ تا یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون لیتر آب بسته بندی در کشور، افزود: تنها ۲.۷ درصد جمعیت کشور مصرف کننده آب بسته بندی تولیدی داخل هستند و مصرف کننده زیادی در کشور ندارد؛ بر این اساس انتظار می‌رود آنچه اکنون به عنوان آب بسته بندی از اروپا وارد می‌شود نیز در حجم‌های بسیار پایین باشد.

وی گفت: بیش از ۹۸ درصد محصولات تولید شده در داخل به فروش می‌رسد و ۲ درصد دیگر آن صادر می‌شود.

کد خبر : 5948 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۱۲:۰۸

بیشتر بخوانید

نظر شما