روند افزایشی قیمت مواد اولیه ادامه دارد/ احتمال افزایش قیمت مواد اولیه بطری در فروردین و اردیبهشت 98
دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی خبر داد:

افزایش ۲۰ درصدی قیمت آب بسته‌بندی

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی از افزایش ۲۰ درصدی قیمت آب‌های بسته‌بندی معدنی و آشامیدنی از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پیمان فروهربا اشاره به این که قیمت مواد اولیه مورد نیاز در تولید آب‌های بسته‌بندی معدنی و آشامیدنی متاثر از پتروشیمی‌است، گفت: ملاک پتروشیمی‌همواره ارز آزاد بوده و اگر مبنا را دلار ۴۲۰۰ تومانی در نظر بگیریم قیمت مواد اولیه هر کیلو آب بطری به ۵۶۰۰ تومان می‌رسد که این رقم در مدت مشابه سال گذشته معادل ۳۷۷۰ تومان بوده است.

وی ادامه داد: افزایش قیمت مواد ارليه پتروشیمی‌حاکی از افزایش ۳۰ درصدی در بهاء تمام شده محصولات ميباشد که باید به این رقم هزینه و دستمزد، میزان تورم و افزایش تعرفه آب‌بها نیز اضافه شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی در گفتگو با ایسنا با تاکید بر این صنعت آب بسته‌بندی رابطه مستقیمی‌با معیشت مردم دارد، خاطر نشان کرد: واحدهای تولیدکننده آب بسته‌بندی هرچقدر بخواهند به دلیل مسائل معیشتی قیمت آب را افزایش ندهند این اتفاق در سال جاری امکان‌پذیر نیست و ناگزیر به افزایش ۲۰ درصدی قیمت آب هستند.

فروهر همچنین از ارسال نامه‌ای از سوی انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی خبر داد و گفت: پیش از آغاز سال جاری نامه‌ای از سوی انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارسال شد که در آن اعلام کردیم که به احتمال بسیار فراوان قیمت آب بسته‌بندی در سال ۱۳۹۷ با افزایش قیمت ۲۰ درصدی روبه‌رو خواهد شد.

وی همچنین به مشکل عدم تناسب عرضه و تقاضاي مواد اوليه توليد بطري در فصول پر مصرف مانند بهار و تابستان اشاره و بیان کرد: متاسفانه در فصل بهار و تابستان با مشکل عدم تناسب عرضه و تقاضا روبه‌رو هستیم و میزان عرضه حدود یک هشتم میزان تقاضاست.

سالانه قیمت آب‌های بسته‌بندی معدنی و اشامیدنی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد اما در سال جاری این رقم به ۲۰ درصد رسیده است که بخشی از آن به دلیل افزایش قیمت ارز در بازار و تاثیر آن بر حوزه صنعت آب بسته‌بندی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پیمان فروهر سال گذشته در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین به مشکلات مختلف آب بسته بندی در ایران اشاره کرده بود که رفع نشدن آنها در افزایش ۲۰ درصدی آب بسته بندی تاثیرگذار است. مصاحبه آقای فروهر را اینجا بخوانید.

کد خبر : 15279 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۲۵ - ۱۱:۳۶

بیشتر بخوانید

نظر شما