مقایسه میزان مصرف آب بسته‌بندی در کشورهای بزرگ مصرف کننده ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰

میزان آب بسته بندی شده در آمریکا و چین در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۵ ۲ تا ۳ درصد افزایش خواهد داشت اما دو کشور آلمان و ایتالیا در همین بازه زمانی ۲ درصد کاهش مصرف خواهند داشت.

کد خبر : 12698 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۱:۰۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمودار سهم مصرف آب بسته بندی شده در کشورهای بزرگ مصرف کننده بین دو بازه زمانی ۲۰۱۵ و ۲۰۲۰ را نشان می‌دهد. بر پایه این نمودار چین بزرگترین مصرف کننده آب بسته بندی در جهان در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۷ درصد آب بسته بندی جهان را مصرف می‌کند که این مقدار در سال ۲۰۲۰ به ۲۰ درصد می رسد.

 

بر پایه اطلاعات این نمودار میزان مصرف آب بسته بندی شده در آمریکا در سال ۲۰۲۰ به ۱۵ درصد کل آب بسته بندی جهان می رسد. دو کشور اروپایی آلمان و ایتالیا در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۵ در مصرف آب بسته بندی ۲ درصد کاهش خواهند داشت و میزان مصرف کشورهای اندونزی و برزیل ثابت خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مردم مکزیک در سال ۲۰۱۶ بیشترین سرانه مصرف اب بسته بندی شده در دنیا را داشتند.پیش بینی شده تا پایان ۲۰۱۷ مردم در سراسر جهان حدود ۳۹۱ میلیارد لیتر آب بسته‌بندی مصرف کنند.کشور ایتالیا هم با سرانه مصرف ۱۸۸٫۵ لیتر آب بسته‌بندی شده در سال ۲۰۱۶ بیشترین آمار مصرف این محصول را در بین کشورهای اروپایی دارد. آلمان با ۱۷۷٫۳ لیتر در رتبه دوم است.

بر پایه گزارش سایت statista تا سال ۲۰۱۸ حجم آب آشامیدنی بسته بندی در جهان به میزان ۹۹۴ میلیارد لیتر خواهد رسید که ۵ میلیارد لیتر بیشتر از آمار این بازار در سال ۲۰۱۷ است.

به گفته پیمان فروهر دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی سرانه مصرف آب بسته‌بندی در ایران ۱۵ تا ۲۰ لیتر است.

نظر شما