نوشیدنی ترکیبی کارکردی

نوشیدنی ترکیبی چیست

نوشیدنی ترکیبی از ترکیب میوه و گیاه به دست می‌آید؛ بدین ترتیب که خاصیت ویتامینی آن از میوه، و خاصیت درمانی آن از گیاهان به دست می آید.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، می‌گویند چیزی که از یک نوشیدنی خوب بهتر است، «یک نوشیدنی ترکیبی» خوب است! با اینهمه کمتر کسی می‌داند «نوشیدنی ترکیبی» چیست و معمولا ترکیب دو میوه به عنوان ساده‌ترین روش را به عنوان نوشیدنی معرفی می‌کنند. شاید به همین به همین دلیل است که می‌گویند در دنیا حدود ۱۷ هزار نوع نوشیدنی ترکیبی وجود دارد.

اگر بخواهیم حرفه‌ای تر صحبت کنیم، نوشیدنی را بر اساس معیارهای مختلف و متنوعی دسته بندی می‌کنند که مهمترین موارد دسته بندی اینها هستند:

الف) تقسیم بندی بر پایه الکلی و غیرالکلی بودن
ب) تقسیم بندی بر پایه گازدار و بدون گاز بودن
پ) تقسیم بندی بر پایه میزان آبمیوه
ت) نوشیدنی ترکیبی بر پایه ترکیب میوه و گیاه

نوشیدنی ترکیبی سابقه‌ای تاریخی دارد. شاید آشناترین نوشیدنی ترکیبی برای ایرانی‌ها، شربت خیار و سکنجبین باشد که از ترکیب سرکه و عسل (یا شهد) و خیار تهیه می‌شود.

نوشیدنی ترکیبی از ترکیب میوه و گیاه به دست می‌آید؛ بدین ترتیب که خاصیت ویتامینی آن از میوه، و خاصیت درمانی آن از گیاهان به دست می‌آید بنابراین نوشیدنیهای ترکیبی خاصیتی فراتر از ترکیب دو یا چند میوه دارند چراکه خواص درمانی گیاهان نیز به آن اضافه شده است. به همین دلیل است که این طبقه نوشیدنی را نوشیدنی کارکردی یا نوشیدنی فراسودمند می‌نامند.

نوشیدنی‌های ترکیبی میوه و گیاه این روزها در حال فتح کافه‌ها، رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها و از همه مهم‌تر قفسه‌های فروشگاه‌ها هستند و با رشد قابل توجهی توسط تولیدکنندگان صنعتی نوشیدنی تهیه و به بازار عرضه می‌شوند.

کارشناسان میگویند یکی از دلایل افزایش تولید نوشیدنی ترکیبی آن بوده که متخصصان و طراحان نوشیدنی می‌خواستند به ترکیب متعادل‌تر و سالم تری در نوشیدنی‌ها دست پیدا کنند.

یکی از راه‌های بررسی کیفیت نوشیدنی‌ها، تعیین میزان تعادل یا بالانس بودن آن‌هاست. به بیان ساده، یک نوشیدنی ترکیبی هنگامی‌متعادل است که تمامی‌عناصر موجود در آن با یکدیگر هماهنگ باشند. در یک نوشیدنی متعادل هیچ طعمی، حد بر دیگر طعم‌ها غالب نیست که جلوی احساس طعم‌های دیگر را بگیرد.

اغلب این ویژگی‌ها را می‌توان در نوشیدنی‌های ترکیبی میوه-گیاه مشاهده کرد و شاید میل به همین تعادل بوده که افراد به سمت ترکیب گیاه‌های مختلف و ادویه با میوه‌ها یا آب‌میوه‌ها روی آوردند.

از مشهورترین نمونه‌های این نوع نوشیدنی می‌توان به نوشیدنی پرطرفدار موهیتو اشاره کرد. این نوشیدنی کوبایی ممکن است در کل طعم تندی داشته باشد اما طعم لیموی آن به همان اندازه در دهان پخش می‌شود که طعم نعناع.

از طرفی برخی از این نوشیدنی‌ها خود را در زمره‌ نوشیدنی‌ها کارکردی تعریف کرده و به این ترتیب محبوبیت بالایی در میان مصرف‌کننده‌ها به دست آورده‌اند. در اغلب موارد نیز بخش «کارکردی» این نوشیدنی‌ها به گیاه موجود در آنها بر می‌گردد. از رایج‌ترین این گیاه‌ها می‌توان به بابونه، به‌لیمو، زنجبیل، چای سبز، جنسینگ، جینگو، گل سرخ، هل و … اشاره کرد.

در کل می‌توان گفت استفاده از گیاهان یا عصاره‌ گیاهان در نوشیدنی‌ها از جدیدترین روندهای صنعت نوشیدنی است که با رشد خارق‌العاده‌ای به مسیر خود ادامه می‌دهد و نوشیدنی‌های ترکیبی و کارکردی، رفته رفته به بخشی از  سبک زندگی مصرف‌کننده‌ها تبدیل می‌شوند.

کد خبر : 836 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۱:۳۲

بیشتر بخوانید

نظر شما