ورود مجلس به داستان معافیت چای خارجی از مالیات

چای گیلان در میراث فرهنگی

براساس نامه و درخواست وزیر جهاد کشاورزی؛ نهادهای لشکری و کشوری باید از چای ایرانی استفاده کنند که در این رابطه یک مسئول سازمان میراث فرهنگی، از مصرف چای گیلان در این سازمان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، در هفته گذشته، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به منظور رونق بیشتر صنعت چای کشور و همچنین کاهش نگرانی تولیدکنندگان داخلی از فروش به موقع محصولات تولیدی، در نامه‌ای از اسحاق جهانگیری – معاون اول رئیس جمهوری درخواست کرد تمام نهادهای اجرایی اعم از لشگری و کشوری، چای مصرفی مورد نیاز خود را از کارخانه‌های تولیدکننده داخلی تامین کنند و در ادامه، آمادگی سازمان چای کشور را برای همراهی و مشاوره در زمینه تامین چای مصرفی نهادهی اجرایی از طریق سندیکای کارخانجات چای‌سازی اعلام کرد.

پوریا سوری رئیس مرکز روابط عمومی‌و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره همکاری این سازمان برای این امر که فواید اقتصادی و ارزشگذاری ایرانی در برخواهد داشت، گفته است: تا آنجا که اطلاع دارم در سازمان ما؛ علی الخصوص برای دفا‌تر ستاد مرکزی سازمان از چای گیلان استفاده می‌شود.

او ادامه داد: به هر حال خریدهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تدارکات مرکزی است، ولی با این وجود حتماً برای مصرف چای ایرانی از معاونت‌های دیگر سازمان، پیگیری‌های لازم را خواهیم داشت.

محمود حجتی در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه چای ایرانی به دلیل عدم استفاده از سموم شیمیایی، سالم‌ترین چای دنیا محسوب می‌شود، آورده است: تداوم تولید این محصول که در سال‌های اخیر با حمایت دولت تدبیر و امید از رونق و افزایش قابل توجهی برخوردار بوده است، ضمن حفظ اشتغال و تامین معیشت کشاورزان می‌تواند بخش مهمی‌از مصارف مردم عزیز کشور را تامین کند.

منبع: تسنیم

کد خبر : 5075 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۱:۳۹

بیشتر بخوانید

نظر شما